$
המזרח התיכון

עוד שליט פורש? "נשיא תימן הסכים לפרוש בתמורה לחסינות"

עלי עבדאללה סאלח יפרוש בתוך 30 יום ממועד החתימה על העיסקה במקום לכהן עד 2013

סוכנויות הידיעות 21:0723.04.11

נשיא תימן הסכים לעיסקה שבמסגרתה הוא יפרוש מתפקידו בתמורה לחסינות מלאה. כך על פי עיתון "וול סטריט ג'ורנל". עלי עבדאללה סאלח יפרוש בתוך 30 יום ממועד החתימה על העיסקה שתעניק לו ולמשפחתו חסינות, ושתקבל חסות של מדינות ערביות שכנות.

 

על-פי הדיווח, סאלח הסכים להצעה

באופן עקרוני אך טרם חתם עליה. גם מפלגת השלטון התימנית, הזוכה לרוב מוחץ בפרלמנט, הודיעה כי היא מאמצת את הפשרה ללא סייג. ראשי תנועת המחאה בתימן, הדורשים את התפטרותו המיידית של הנשיא, מסכימים אף הם לפשרה שגיבשה המועצה לשיתוף פעולה של מדינות המפרץ (GCC), אך הם דורשים את ביטולו של סעיף המעניק לפרלמנט סמכות לדחות את התפטרות הנשיא, ואינם מסכימים לקחת חלק בממשלת אחדות. ארה"ב כבר הודיעה כי היא דורשת שתהליך העברת הסמכויות בתימן יתחיל "מיד".

 

על פי הדיווח, סאלח אמור היה להישאר בתפקיד עד סיום כהונתו ב-2013. החל מחודש ינואר מתקיימות מחאות נגד סאלח ששולט במדינה מזה 32 שנים. אתמול עצרו הרשויות בתימן עשרות חיילים וקצינים משום שהצטרפו למחאה נגד סאלח. ברחבי הערים צנא וטאיז הפגינו עשרות אלפי תימנים והמשטרה ירתה באוויר כדי להפריד ביניהם. בבירה צנעא הפגינו מנגד גם תומכי הנשיא. סמוך לאוניברסיטת צנעא בפגינו עשרות אלפים שדרשו את התפטרות סאלח במסגרת מה שכונה "יום שישי של ההזדמנות האחרונה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x