$
כלכלה ומדיניות

מי יחליף את לארי סאמרס?

במסגרת חרושת השמועות סביב המחליף ליועצו הכלכלי של אובמה עלו לאחרונה שמות של בכירים בפימקו: מוחמד אל עריאן וביל גרוס

סוכנוית הידיעות 11:5429.09.10

חרושת השמועות והניחושים סביב זהות מחליפו של היועץ הכלכלי הבכיר של אובמה לארי סאמרס הולכת וגדלה. ה"אל-איי טיימס" מדווח כי בקלחת השמועות שמתרוצצות בימים אלה בוול סטריט ובוושינגטון הוזכרו שמותיהם של שני בכירים בחברת פימקו – מנכ"ל החברה מוחמד אל עריאן, וביל גרוס,

המנהל את קרן האג"ח הגדולה בעולם.

 

הבית הלבן מיהר לצנן את ההתלהבות. "הנשיא בוחן מספר מועמדים ראויים מרקעים שונים, אבל התהליך עדיין בחיתוליו. הנשיא עדיין לא קיבל החלטה ולא הציע את התפקיד לאיש", אמרה דוברת הבית הלבן ג'ן פסקי, "יש לנו שלושה חודשים לשחק את משחק השמועות".

 

דובר פימקו, שמנהלת השקעות אג"ח בהיקף חודשי של 1.1 טריליון דולר, אמר כי אינו מעוניין להגיב על "ספקולציות ושמועות". גורמים המקורבים לחברה אמרו כי גרוס (66) ואל-עריאן (52) היו המומים כאשר נודע להם ששמותיהם צוינו כמועמדים אפשריים לתפקידו של סאמרס וששניהם סבורים כי הדיווחים מגוכחים.

 

שמותיהם מצטרפים לשורה של בכירים במגזר העסקי וכלכלנים זוכי נובל שהוזכרו כמועמדים פוטנציאליים לרשת את סאמרס, שיסיים את תפקידו עד סוף השנה ויחזור ללמד באוניברסיטת הרווארד. בין השמות ניתן למנות את מנכ"לית זירוקס לשעבר אן מולקייהי, המנכ"ל השותף בג'נרל אלקטריק ג'פרי אימלט, יו"ר סיטיגרופ ריצ'רד פרסונס, הכלכלן פול קרוגמן ושר העבודה לשעבר רוברט רייך.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x