$
בשולי החדשות

המגדל הגבוה בלונדון: טורבינות רוח יספקו חשמל

על הגג של סטראטה SE1, מגדל בן 43 קומות בשכונה האפרורית אלפנט אנד קאסל, יוצבו טורבינות עם להבים בקוטר 9 מ', שייצרו "חוות רוח" ראשונה מסוגה

סוכנויות הידיעות 22:2917.02.10
מי היה מאמין שפנטהאוז בשווי 2.5 מיליון ליש"ט יוצע למכירה באלפנט אנד קאסל? אזור זה בדרום לונדון הוא, לדעת רבים, אחד מהאסונות העירוניים שצצו בעקבות החלטות התכנון שהתקבלו בשנות השישים.

 

במרחק של פחות מ-3.2 ק"מ מווסטמינסטר, שימש אזור זה למעבר בלבד. עם זאת, כעת מגיח לו סטראטה SE1, מגדל בן 43 קומות, מבנה המגורים הגבוה בלונדון, לפי דיווח ה"פייננשל טיימס". "גובהו עומד על 174.9 מטר", אמר קארל דבנפורט מסוכנות הנדל"ן צ'סטרטון הומברטס, "אך הוא נראה בגובה כמעט כפול. אפשר לראות אותו מכל רחבי לונדון. הוא סמל לעתיד טוב יותר באזור".

 

סטארטה. "סמל לעתיד טוב יותר" סטארטה. "סמל לעתיד טוב יותר"

 

המגדל הוא הבולט מבין פרויקטים רבים שהוגדרו במסגרת תוכנית שאפתנית לשינוי האזור. סטראטה SE1, שצפוי להיפתח באפריל, מכיל 408 דירות, ביניהן סטודיו במחיר 285 אלף ליש"ט, דירה עם חדר שינה אחד במחיר 369 אלף ליש"ט, דירה עם שני חדרי שינה ושני חדרי אמבטיה במחיר 495 מיליון ליש"ט ופנטהאוז במחיר 2.5 מיליון ליש"ט. 10 הקומות הראשונות הוקצו לדיור בר השגה, ובשמונה הקומות העליונות יש פנטהאוזים עם נוף לכל רחבי לונדון.

 

את המגדל, המכונה על ידי המקומיים "התער" בגלל דמיונו למכונת גילוח, עיצב משרד האדריכלים המילטונס, והוא מהפכני ופונקציונאלי – גג הבניין יכלול שלוש טורבינות רוח שיספקו חשמל לכלל הבניין, ושניתן יהיה לחבר בעת הצורך לרשת החשמל המקומית. כשהלהבים, בקוטר תשעה מטר, יותקנו בהמשך החודש, הם יסייעו ביצירת "חוות הרוח" הראשונה מסוגה המשולבת בבניין.

 

"התער". טורבינות הרוח יספקו חשמל לדיירים "התער". טורבינות הרוח יספקו חשמל לדיירים

 

ניק סטנטון, ראש מועצת סאות'הוק, הכוח המניע מאחורי ההתעוררות באזור, אומר: "אנו רוצים לספק לאנשים חלל ובניינים קטנים יותר באזורי פיתוח קטנים יותר, שיהיו ידידותיים לסביבה ובטוחים, עם דיור, חנויות ומתקנים קהילתיים משופרים ופארק חדש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x