$
בשולי החדשות

מתקן חדש יסייע למתפללים מוסלמים לחסוך במים

חברה ממלזיה המציאה מתקן חדש, שלדבריה יסייע למוסלמים לטהר עצמם לפני תפילות מבלי לבזבז מים. דובאי כבר מתעניינת

סוכנויות הידיעות 00:0102.02.10

חברה ממלזיה המציאה מכונה שלטענתה תסייע למוסלמים לטהר עצמם לפני תפילות מבלי לבזבז מים. המכונה המקושטת מצוידת בחיישנים אוטומטיים וכיורים שמטרתם למנוע בזבוז מים במהלך טקס הווד'ו המוסלמי שכולל שטיפת פנים, זרועות ורגליים לפני התפילות.

 

טקס ההיטהרות מתרחש לפני חמש התפילות היומיות שמבצעים המוסלמים. יש יותר מ-1.7 מיליארד מוסלמים בעולם, כשרובם מתגוררים באפריקה ובמזרח התיכון, מקומות שאספקת המים בהם נמוכה.

 

המתקן. יחסוך 40 מיליון ליטר מים ביום המתקן. יחסוך 40 מיליון ליטר מים ביום צילום: רויטרס

הממציאים בחברת AACE טכנולוגיות מקווים שמדינות עשירות באזורים הללו ימהרו לרכוש את המכונות שיעמדו למכירה בששת החודשים הבאים במחיר של בין 4,000-3,000 דולר ליחידה.

 

"חסכון במים הוא תמריץ לאנשים לאמץ את המערכת הזו, במקום השיטות הקונבנציונלית, שבהן מבזבזים הרבה מים", הסביר יו"ר החברה אנטוני גומז בעת השקת המוצר בקואלה למפור. פיתוח המכשיר נמשך שנתיים בעלות של 2.5 מיליון דולר.

 

משמיע פסוקים מהקוראן

 

המכשיר, שגם משמיע פסוקים מהקוראן, מתנוסס לגובה 1.65 מטרים ומשתמש רק ב-1.3 ליטרים של מים, זאת בהשוואה לשיטות הקונבנציונליות שבמהלכן המים בברז זורמים לכל אורך הטקס, שנמשך מספר דקות.

 

"במהלך החאג' שני מיליון אנשים משתמשים ב-50 ליטרים של מים ביום בטקסי ההיטהרות. אם הם יעברו למכשיר הזה, הם יחסכו 40 מיליון ליטרים של מים ביום", אומר גומז.

 

לדבריו, דובאי הפגינה התעניינות ברכישת המוצר לשימוש בשדה התעופה שלה. החברה מעוניינת למכור את המכשיר למסגדים ולמשרדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x