סגור

שלומי שבן זכה בפרס היוקרתי לתאטרון בגרמניה עם המחזמר Slippery slope

במחזמר שעלה בתאטרון הגורקי בברלין בנובמבר האחרון, כתב שבן את השירים והמוזיקה והיה שותף לכתיבת העלילה עם איתי רייכר ויעלי רונן שגם ביימה. "יעלי רצתה שאכתיב את העלילה, ואני רציתי למות. אני אסיר תודה לה על האמון העיוור בי ועל ההזדמנות לכתוב מיוזיקל, בשפה זרה, בארץ רחוקה", כתב שבן בפוסט שהעלה לפייסבוק

שלומי שבן זכה בפרס היוקרתי לתאטרון בגרמניה ה-THEATETREFFEN עם המחזמר "Slippery slope" (מדרון חלקלק) שעלה בתאטרון הגורקי בברלין בנובמבר האחרון. שבן כתב את השירים והמוזיקה והיה שותף לכתיבת העלילה עם איתי רייכר ויעלי רונן שגם ביימה.
"השירים של שבן מדבקים ומלוכלכים, מלהיבים ומגרים. זאת הפעם הראשונה, למיטב זיכרוני, שבידור מוזיקלי ברמה של ברודוויי מגיע לבימת התאטרון הגרמני הדרמטי. Slippery slope הפכה לסנסציית קאלט בברלין, ולא קשה להבין מדוע", נכתב בניו יורק טיימס. הביקורות בגרמניה שיבחו את המיוזיקל גם, וזה הפך לקאלט בתאטרון הגרמני.
1 צפייה בגלריה
הזמר שלומי שבן פנאי
הזמר שלומי שבן פנאי
שלומי שבן
(צילום: יונתן בלום)
שבן ורונן למדו יחד בתיכון תלמה ילין. לפני כעשור עברה רונן לברלין והחלה לביים וליצור הפקות פורצות דרך עבור תיאטרון הבית שלה ה"גורקי" ובהמשך גם עבור תיאטרונים אחרים באירופה. לפני חמש שנים הזמינה את שבן לכתוב שירים להצגה Yes but No ולפני שלוש שנים הציעה לכתוב מיוזיקל.
שבן שיתף ברשתות החברתיות את הסיפור וכתב בין השאר "הרבה דברים קרו במהלך שלוש השנים הללו (מגיפה עולמית, בין השאר) אבל בסופו של דבר העניינים התנהלו די כרגיל- הדד ליין היה ממש מעבר לפינה, והדף ריק לאללה. יעלי רצתה שאני אהיה זה שיכתיב את קו העלילה ומשם נתקדם, ואני רציתי למות".


"בשלב הזה התקשרתי לאחד מחמשת האנשים שאני מתקשר אליהם במצב המסוים הזה, איתי רייכר. איתי הוא חבר שלי ושל יעלי עשרים שנים. הוא תסריטאי מבריק ("ארץ נהדרת" "אבודים באפריקה" ועוד) ואחד האנשים החכמים והחרוצים שיצא לכם לפגוש. בסופו של דבר איתי ואני החלטנו שהמחזמר יעסוק בזמר שוודי מתבגר שזוכה בפרס מפעל חיים ובעקבות כך מעורר עליו את מפלצת ה-PC באשר היא. הוא מואשם בהכל, פחות או יותר. יעלי לקחה את הרעיון הגולמי והפכה אותו למחזה שמסופר מארבע נקודות מבט: הזמר, זמרת הליווי שלו (איתה היה לו סיפור אהבה ובינתיים הפכה לכוכבת טיקטוק אימתנית), עיתונאית לוחמת צדק ושוחרת קליק בייטס, ומנהל משברים נכלולי. .. אני אסיר תודה ליעלי על האמון העיוור שלה ועל ההזדמנות הזאת. לכתוב מיוזיקל, בשפה זרה, בארץ רחוקה, עם כמה מהאנשים הכי קרובים אלי בעולם. תודה יעלי. תודה לאל".
את המוזיקה הפיק יניב פרידל ושותפו עופר שאבי. המחזמר מציג בימים אלה ב"גורקי" בברלין.