סגור

דם, יזע, דמעות ושתן: חייה של הקומיקאית טיג נוטארו בספיישל חדש ב-HBO

ביום ראשון הקרוב יעלה סרט האנימציה "טיג נוטארו: בציור", על נוטארו, אחת הקומיקאיות הייחודיות, הכנות, העצובות והמצחיקות שעלו לגדולה בעשור האחרון בארצות הברית. בסרט זוכה מופע הסטנדאפ שלה למגוון פרשנויות מאוירות

דם יזע ודמעות, ולא מעט שתן, מאפיינים את חייה של טיג נוטארו, אחת הקומיקאיות הייחודיות, הכנות, העצובות והמצחיקות שעלו לגדולה בעשור האחרון בארצות הברית.
ביום ראשון הקרוב עולה ספיישל סטנדאפ שלה ב-HBO (אצלנו ב-HOT,yes וסלקום tv), שנקרא "טיג נוטארו: בציור", שבו מופע הסטנדאפ שלה זוכה לפרשנויות של אנימציה בשלל סגנונות, והאיורים ממחיזים את דבריה של הסטנדאפיסטית על הבמה בצורה מושלמת.


הסגנון של נוטארו הוא מאוד מדוד. הקול שלה הוא מונוטוני במכוון. היא משאירה לקהל זמן לקלוט את הנאמר, הבעות פניה מעודנות - פה הרמת גבה קטנה, צמצום עיניים שם. היא קטנה ורזה, מחוספסת, יש בה משהו עצי ונערי בעת ובעונה אחת. מה שהיא מספרת הוא לרוב מצמרר. יש לה סיפור חיים קשה, טראגי אפשר לומר, כל כך כזה שאין ברירה - במיוחד אם את סטנדאפיסטית מחוננת - אלא להפוך אותו לקומי. האנימציה של הספיישל היא ניגוד מוחלט לעמידה שלה על הבמה העירומה, מול מיקרופון, כשהיא לבושה בג'ינס וסוודר גדול. הציורים לעומתה ססגוניים, מגוונים ומצליחים להפיח בסיפורים של טיג קסם, מבלי לקחת ממנה את הפוקוס.
כי העיקר הוא טיג נוטארו, מי שהתפרסמה לפני כעשור כאשר גוללה במופע סטנדאפ את רצף הקשיים שעבר עליה - היא היתה חולה מאוד במחלת מעיים מסכנת חיים, יצאה מאשפוז רק כדי לנתק את אמה, אהובת נפשה, ממכשירי הנשמה לאחר שזו נפלה ביום אחד בבית כתוצאה מתאונה סתמית, שהותירה אותה במצב של מוות מוחי. אם לא די היה בכל אלה, טיג נפרדה באותה תקופה מבת הזוג שלה, חלתה בסרטן השד ועברה כריתה כפולה. היא סיפרה על זה במופע סטנדאפ ב-2012, שלואי סי-קי, מי שהיה אז בשיא הצלחתו, נכח בו. הוא אמר אז שזה היה מופע הסטנדאפ הכי טוב ששמע בחייו וביקש ממנה להשתמש בהקלטה של אותו הערב כתוכנית-שמע שתוצע באתר שלו. הפרגון והבמה שלו עזרו מאוד - התוכנית נהייתה ללהיט ענק.

2 צפייה בגלריה
טיג נוטאר
טיג נוטאר
הקומיקאית טיג נוטארו
(צילום: HBO)

שנתיים אחר כך ב-2014, בפסטיבל קומדיה בניו יורק, לאחר שסיפרה על תקרית שהיתה לה בשדה התעופה, שבה אשת הביטחון בדקה אותה גופנית בחשדנות, כי לא הבינה אם היא אשה או גבר, בשל העדר השדיים, היא הפתיעה את הקהל, הורידה את החולצה שלה, והופיעה כך חשופת חזה על הבמה.
טיג, היום בת 50, נחשבה במשך שנים לקומיקאית שאהובה במיוחד על קומיקאים עמיתים. בתוכנית של קונאן אובריאן סיפרה פעם שהיא חושדת כי השדיים שלה, שהיו מושא ללעג שלה במשך שנים על מזעריותם, החליטו להתנקם בה ולהרוג אותה. היא תמיד דיברה על ענייני מגדר והקוויריות שלה. תוכנית הספיישל שלה "טיג נוטארו: ילדה שהיא בן", היתה מועמדת לפרס אמי וגראמי.
לאחר ההצלחה של הסטנדאפ החשוף העלתה ב-2015 בערוץ FX את הסדרה "אחת במיסיסיפי", בכיכובה, המתאר את סיפור חייה. לואי סי-קי היה מפיק בכיר של הסדרה. וב-2017 לאחר שחמש נשים שונות סיפרו כי הטריד אותן מינית, הוא אולץ להיפרד מהסדרה. "זאת היתה הקלה עצומה", אמרה אז נוטארו בראיון. היא למדה על ההתנהגות של סי-קי זמן קצר לאחר שמכרו יחד את הסדרה, "וכבר אז התחלתי להרחיק את עצמי ממנו פומבית".

2 צפייה בגלריה
טיג נוטארו קומיקאית HBO
טיג נוטארו קומיקאית HBO
טיג נוטארו
(צילום: HBO)

בשנים האחרונות נישאה לבת הזוג שלה ונולדו לשתיים תאומים. באינסטגרם היא מספרת הרבה על חיי המשפחה שלה. כך למשל סיפרה כיצד התאומים שהיו בבית בכל תקופת הקורונה, התכוננו לשיבה למסגרת החינוכית. הם כבר לא רצו ללכת לגן טרום חובה עם התיקים הילדותיים של הגנון, מכשהיו בני שלוש. כי הם כבר בוגרים בני חמש. התמונות המצורפות של התיקים התינוקיים של פעם לעומת התיקים הבוגרים של היום - התמימים ומתוקים באותה המידה בדיוק - מוגשים בדרך הטיפוסית לנוטארו, כלומר ביבשושיות מגלגלת מצחוק.
מאז בוטלה הפקתה של התוכנית שלה על חייה אחרי שתי עונות, העלתה מופע סטנדאפ בנטפליקס וסדרת רשת ביוטיוב "מתחת לסלע עם טיג נוטארו", וכעת היא חוזרת עם המופע המאויר הזה, שבו שוב הסבל והכאב מהולים בהרבה סיפורים יום-יומיים מצחיקים והבחנות מבריקות - בין עקירות שיניים מדממות, הרטבות לילה בגיל מבוגר, תאונות דרכים, אשפוזים נוספים והרבה אהבה, שאיכשהו מחפה על הכל.