סגור

עידן עופר, מבעלי אתלטיקו מדריד, על האליפות ההיסטורית: "פעם ראשונה שאני חווה דבר כזה"

הקבוצה, שעידן עופר רכש 33% ממניותיה לפני שלוש שנים, זכתה הערב באליפות ספרד בכדורגל לאחר שניצחה 1:2 את ויאדוליד. מבחינת עופר זהו המשך לשנה מוצלחת בעסקיו, לאחר שעלה למקום ה-39 ברשימת עשירי בריטניה עם הון אישי של 6.5 מיליארד דולר

2021 ממשיכה להאיר פנים לעידן עופר. אתלטיקו מדריד, הקבוצה שבה הוא מחזיק כשליש מהמניות, ניצחה הערב את ויאדוליד 1:2 וזכתה באליפות ספרד בכדורגל בפעם ה-11 בתולדותיה. היא הקדימה את קבוצות הפאר של ריאל מדריד וברצלונה.
"היתה תקופה קשה מאוד גם עם הקורונה וגם עם מה שקרה בארץ בשבועיים האחרונים, אבל אני מרגיש עכשיו הקלה פנטסטית", הגיב עופר לאליפות ההיסטורית. "שלוש שנים אני בעסק הזה, וזה מאוד מרגש. כל המשחק היינו בלחץ היסטרי, הבחורים משכו את זה עד הרגע האחרון. אף פעם לא חוויתי את זה קודם. זו פעם ראשונה. זה מרגיש כאילו הכל מסתדר לך בחיים".
1 צפייה בגלריה
שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים זכייה באליפות הערב
שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים זכייה באליפות הערב
שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים זכייה באליפות הערב
(AFP)
עסקיו של עופר נהנים משנה מוצלחת, והמיליארדר הישראלי, שמחלק את זמנו בין לונדון לתל אביב, עלה למקום ה-39 בדירוג עשירי בריטניה של "הסאנדיי טיימס", עם הון אישי של 4.6 מיליארד ליש"ט (כ-6.5 מיליארד דולר).
עופר נהנה מהגאות בתחום הספנות, שהביאה לעלייה בשווי חברות חכירת האוניות שבהן הוא מחזיק באופן אישי, ובעיקר של חברת צים, שבה מחזיקה קנון שבשליטתו בשליש מהמניות. צים הונפקה בניו יורק בינואר האחרון ושילשה מאז את שווייה ליותר מ-5 מיליארד דולר.
גם איי.סי.אל (כיל) הכפילה את שווייה בשנה האחרונה ל-29 מיליארד שקל בבורסה בתל אביב.