שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

כתבת ESPN קראה להחרים מפרסמים שעובדים עם דאלאס קאובויז - והושעתה

העיתונאית ג'מיל היל הושעתה לשבועיים לאחר שתקפה בטוויטר את החלטתו של ג'רי ג'ונס, הבעלים של קבוצת הפוטבול העשירה בעולם, למנוע משחקנים שיכרעו בהימנון כאקט מחאה להשתתף במשחקי הקבוצה. לפני חודש עוררה היל סערה לאחר שצייצה כי טראמפ ואנשיו הם גזענים

שירות כלכליסט 18:0810.10.17

רשת ESPN השעתה לשבועיים את העיתונאית ג'מיל היל (Jemele Hill), המנחה של אחת התוכניות היומיות שלה (“The Six”), לאחר שקראה בציוץ טוויטר להחרים את החברות העובדות עם אחד האנשים החזקים ביותר בארה"ב, ג'רי ג'ונס, ועם קבוצת הפוטבול דאלאס קאובויז שבבעלותו.  

היל הגיבה בראשון בערב בציוץ בטוויטר להכרזה של ג'ונס, לפיה הוא ימנע משחקנים שיכרעו ברך בעת השמעת ההמנון האמריקאי לקחת חלק במשחקי הקבוצה. ג'ונס הגיב לצעד של שחקני ליגה אפרו-אמריקאים רבים, שכרעו ברך בהמנון, או רגע לפני ההמנון - במחאה נגד הגזענות הממוסדת בארה"ב.

 

ביום ראשון בערב כתבה היילי בטוויטר שג'ונס יצר בעיה עבור השחקנים השחורים של הקבוצה. לאחר ציוצי התגובה הציעה הייילי לאוהדים להחרים את המותגים ואת החברות המפרסמות בחברות של ג'ונס או של הקאובויז. "הצעד הזה תמיד עובד. שינוי מתרחש כשהחברות המפורסמות מושפעות. אם ההודעה של ג'ונס פוגעת בך, החרם את המפרסמים שלו", כתבה היילי. 

 

This play always work. Change happens when advertisers are impacted. If you feel strongly about JJ's statement, boycott his advertisers.

 

כתבת ESPN ג'מיל היל כתבת ESPN ג'מיל היל צילום: גטי אימג'ס

 

 

מחאת השחקים החלה כבר בשנה שעברה, ביוזמת הקווטרבק המחליף דאז של סן פרנסיסקו קולין קפרניק (שלא זכה השנה לחוזה חדש באף קבוצה), וכוונה בשעתו בעיקר נגד התנהלות פוגענית עקבית מצד המשטרה נגד שחורים. היא התרחבה השנה לאחר שהנשיא טראמפ תקף את השחקנים המוחים וקרא לבעלי הקבוצות לפטר אותם.

 

ג'רי ג'ונס, אחד האנשים העשירים בארה"ב, מעורב בשורה של השקעות נפט, אך מוכר בעיקר בזכות דמותו הססגונית כבעלים וכמנהל המקצועי של דאלאס קאובויז - מועדון הספורט העשיר בעולם על פי דירוג פורבס, ששוויו מוערך בכ-4.2 מיליארד דולר.

 

זו לא היתה ההסתבכות הראשונה של היל, אך הפעם זו היתה אחת יותר מדי, בין היתר לנוכח העובדה שאותן חברות שמנהלות מסעות פרסום בסיוע ו/או בשיתוף המותג 'דאלאס קאובויס' מפרסמות בחברות הבידור שבשליטת ענקית המדיה דיסני, הבעלים של ESPN. חמור מכך - חלקן מפרסמות חשובות ב-ESPN, המעסיקה של היל.  

 

"ג'מיל היל הושעתה לשבועיים בעקבות הפרה שנייה של כללי ההתנהלות של החברה ברשתות החברתיות. היא הכירה בעבר בכך שאכזבה את הקולגות שלה ואת החברה בציוץ אימפולסבי. בעקבות האירוע ההוא הסברנו שוב לכל העובדים כיצד ציוצים עשויים לפגוע בתדמיתה של ESPN והובהר שלפעולות כאלה יהיו השלכות", נאמר בהודעה שפרסמה ESPN.

 

 

ג'רי ג'ונס, הבעלים של דאלאס קאובויז ג'רי ג'ונס, הבעלים של דאלאס קאובויז צילום: CBS sport

 

 

בחודש שעבר תקפה היל בציוץ טוויטר את נשיא ארה"ב, וכתבה כי טראמפ הוא "אדם המאמין בעליונות האדם הלבן, שהקיף את עצמו בעיקר באנשים נוספים המאמינים בעליונות האדם הלבן". וכך במקור: a white supremacist who has largely surrounded himself with other white supremacists.

 

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס תקפה את היל ואת ESPN בתגובה לציוץ. הרשת החליטה בשעתו להסתפק בשיחה עם היל ולא לנקוט בצעדי ענישה. היל מצידה התנצלה על כך שהציבה את ESPN במצב בעייתי ולא נוח. במקביל פרסמה החברה מזכר פנימי על ההתנהלות הנדרשת ברשתות החברתיות (אליו התייחס כאמור דובר החברה בהודעתו מאתמול על השעייתה של היל).

 

בשבוע שעבר אמר מנכ"ל דיסני בוב איגר (Bob Iger) כי הוא היה שותף להחלטה שלא להעניש את היל לאחר הציוץ נגד טראמפ. "הרגשתי שאנחנו צריכים לקחת בחשבון מה ג'מיל ועובדים אחרים ב-ESPN הרגישו בעת ההיא. מכאן נבעה החלטה שלא לנקוט בפעולה בעקבות הציוץ שלה", אמר איגר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x