$
ספורט עולמי

המטרות של דריימונד גרין: אליפות ומיליארד דולר

כוכב קבוצת הכדורסל גולדן סטייט ווריורס, הרוויח 850 אלף דולר בגיל 22 בלבד בשנה הראשונה שלו ב-NBA. לאחר מכן חתם על חוזה לחמש שנים בשווי 85 מיליון דולר. המטרה הבאה שלו: להפוך למיליארדר

שירות כלכליסט 14:3701.06.17
לדריימונד גרין יש יעד פיננסי שאפתני: להפוך למיליארדר. כוכב קבוצת הכדורסל גולדן סטייט ווריורס, הרוויח 850 אלף דולר בגיל 22 בלבד בשנה הראשונה שלו ב-NBA. לאחר מכן חתם על חוזה לחמש שנים בשווי 85 מיליון דולר, כך על פי הדיווחים. 

 

 

האתגר הראשון היה למצוא יועץ פיננסי שגרין יוכל לסמוך עליו. "ההחלטה החשובה ביותר שקיבלתי הייתה להקיף את עצמי בצוות שיש לי", גרין אמר. על מנת לעשות זאת, הוא היה זקוק לעצה אחת מאביו, שאמר: "תשאל שאלות". האתגר הראשון היה למצוא יועץ פיננסי שגרין יוכל לסמוך עליו. "ההחלטה החשובה ביותר שקיבלתי הייתה להקיף את עצמי בצוות שיש לי", גרין אמר. על מנת לעשות זאת, הוא היה זקוק לעצה אחת מאביו, שאמר: "תשאל שאלות". צילום: איי אף פי

  

עבור גרין, כמו לספורטאים רבים אחרים, להרוויח סכומים כאלה גבוהים בגיל צעיר לווה בלא מעט אתגרים. "אני משווה את זה לזכייה בלוטו", אומר מארק מינקר, שעובד עם ספורטאים והוא המנהל הראשי בפירמת השירותים הפיננסים CBIZ MHM בניו יורק. "גם אם זה המינימום שמחלקים בליגה, עדיין מדובר בהרבה מאד כסף שמרוויחים בזמן קצר בהשוואה לנורמה. לרוב לומדים ללכת לפני שמתחילים לרוץ, אבל זה לא עובד כך במקרים הללו".

 

האתגר הראשון היה למצוא יועץ פיננסי שגרין יוכל לסמוך עליו. "ההחלטה החשובה ביותר שקיבלתי הייתה להקיף את עצמי בצוות שיש לי", גרין אמר. על מנת לעשות זאת, הוא היה זקוק לעצה אחת מאביו, שאמר: "תשאל שאלות".

 

בן קלאמר, מנהל בחטיבת הבנקאות הפרטית של ג'יי.פי. מורגן מייעץ גם לספורטאיים צעירים להיפגש קודם עם מספר יועצים מכצה חברות שונות. "תתמקדו ביועצים שמדברים יותר על אסטרטגיה וייעוץ ולא על מוצרים ופתרונות", הוא אומר. "אני ממליץ למצוא יועץ שלא עובד רק עם ספורטאים, אלא עם מגוון של אנשים מבוססים מתחומים שונים. כך תהיה לו נקודת מבט ייחודית שתטיב עם הספורטאי"

 

גרין עצמו מסר בתגובה ל-CNBC: "הדבר היחיד שאני יכול לחלוק עם ספורטאים צעירים הוא תמיד להיות סקרנים וללמוד כל הזמן. כל הספורטאים הצעירים צריכים לקחת את הזמן כדי ללמד את עצמם ולמצוא את המנטורים הנכונים".

 

זה כמובן לא אומר שגרין לא ביצע שגיאות לאורך הדרך. הגרועה מכולן? "הוצאתי 21 אלף דולר בלילה אחד במועדון", הוא אומר. "נהניתי, אין ספק. אבל יכולתי ליהנות גם ב-4,000 דולר".

 

כעת גרין אומר שבכל הקשור להוצאות, הוא מזכיר לעצמו את המטרה שלו. "בכל החלטה שאני מקבל אני שואל את עצמי כיצד זה יעזור לי להפוך להיות מיליארדר?,

 

גרין חלק את הלקחים שלמד בשנה הראשונה שלו בליגה, את הדרך שבה הוא בוחר את ההשקעות שלו ואת היעדים הפיננסיים בפרק הראשון של Kneading Dough, סדרה חדשה של חברת המדיה הדיגיטלית אנאינטרפטד בשיתוף עם ג'יי.פי.מורגן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x