$
ספורט עולמי

ביהמ"ש בספרד דחה את ערעורו של מסי, אך הוא לא צפוי לשבת בכלא

כוכב ברצלונה ואביו הורשעו בעבירות מס ונידונו ל-21 ו-15 חודשי מאסר בהתאמה. עם זאת, לפי החוק בספרד עונשי מאסר הפחותים משנתיים מומרים לרוב בקנסות ועבודות שירות

שירות כלכליסט 15:1524.05.17

בית המשפט הגבוה לצדק בספרד דחה את ערעורו של ליאו מסי, כוכב ברצלונה, ואביו חורחה - ועונש המאסר על תנאי ישמר. השניים נקנסו.

 

ביולי האחרון הורשעו מסי ואביו בבית משפט בברצלונה בהונאת רשות המסים הספרדית. על פי ההאשמות, הם הסתירו הכנסות בשווי 10.1 מיליון יורו מזכויות תדמית בין השנים 2007 ל-2009, בין השאר על ידי פתיחת חשבונות באורוגוואי ובבליז. בית המשפט קבע כי בני משפחת מסי מנעו מרשויות המס הכנסה של 4.1 מיליון יורו.

 

התביעה דרשה לשלוח כל אחד מהשניים לתקופת מאסר של 21 חודשים ו-15 חודשים. בשל העובדה שהעונש שנקבע הינו פחות מ-24 חודשים ובשל העבר הנקי של מסי ואביו, השניים קיבלו מאסר על תנאי שעליו ערערו, וכאמור ערעורם נדחה. 

 

ליאו מסי. הערעור נדחה ליאו מסי. הערעור נדחה צילום: איי אף פי

 

על פי החוק בספרד, כל עונש מאסר שנפסק וקצר משנתיים יכול להיות מומר בעבודות שירות או קנס כספי. לפני כשנה מסי כבר שילם לשלטונות בספרד סכום של 5 מיליון יורו בתוספת ריבית. מלבד עונש המאסר, בית המשפט גם קנס את מסי ב-2.1 מיליון יורו ואת אביו ב-1.6 מיליון יורו. 

 

 יש חוזה - ויש מאמן חדש

 

עם זאת, לא הכול חדשות רעות מבחינת מסי, על פי הדיווחים הוא הסכים על חוזה חדש בברצלונה שיכניס לכיסו בין 30 ל-35 מיליון יורו נטו בשנה. כמו כן, לפי הדיווחים בספרד ארנסטו ואלוורדה, מאמן אתלטיק בילבאו בשנים האחרונות, יהיה המאמן החדש של ברצלונה אחרי שתשחק בגמר הגביע הספרדי נגד מלאגה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x