ספורט עולמי

נשיא ברצלונה לשעבר סנדרו רוסיי נעצר ונחקר בחשד להלבנת הון

רוסיי ואישתו נעצרו בחשד להלבנת הון ועסקים לא חוקיים עם ברזיל ושוחררו בתנאים מקבילים

שירות כלכליסט 17:5923.05.17
נשיא ברצלונה לשעבר סנדרו רוסיי ואישתו נעצרו הבוקר בחשד להלבנת הון ועסקים לא חוקיים עם ברזיל.

 

המעצרים נעשו כחלק מחקירה מקיפה הנוגעת למכירת זכויות שידור של משחקי נבחרת ברזיל בכדורגל. רוסיי ואשתו נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים ושלושה אנשים נוספים שזהותם לא נחשפה נשארו בכלא.

 

המשטרה פשטה על הבתים והעסקים כחלק מ"מבצע רימה" על שם ז'ול רימה, נשיא פיפ"א לשעבר שהיה הכוח הדוחף למונדיאל וגביע העולם היה על שמו בין 1930 ל-1970.

סנדרו רוסיי ביום התפטרותו מברצלונה סנדרו רוסיי ביום התפטרותו מברצלונה צילום: איי אף פי

 

הרשויות בודקות את התשלומים שקיבלו רוסיי ואנשים נוספים כדי לקדם משחקים של נבחרת ברזיל ברחבי אירופה. על פי הרשויות יותר מ-15 מיליון יורו הולבנו כחלק מהעסקה. החוקרים השתמשו באינפורמציה מה-FBI, ומחקירת השחיתויות בפיפ"א ב-2015.

 

רוסיי, לשעבר בכיר בנייקי ברזיל, היה בעל קשרים קרובים ליו"ר התאחדות הכדורגל הברזילאית לשעבר, ריקרדו טשיירה, שגם כן חשוד בשחיתויות. בשנות התשעים רוסיי היה מעורב במשאים ומתנים מטעם נייקי עם טשיירה - וגם בנושא זה יש חשדות לגבי הליכים לא חוקיים. לפני מספר שנים הרשויות בברזיל האשימו באופן רשמי את רוסיי בשימוש לא חוקי בקשריו להשגת רווח מנבחרת ברזיל.

 

במקרה שונה, רוסיי צפוי לעמוד לדין על תשלומי שוחד והעלמת מס והלבנת הון בעסקת המעבר של ניימאר מסנטוס הברזילאית לברצלונה ב-2013. רוסיי, שהיה נשיא ברצלונה מ-2010, נאלץ להתפטר מתפקידו כנשיא ברצלונה בגלל ההאשמות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x