$
ספורט ופוליטיקה

הפלסטינים במאמצים להחזיר את הדיון על השעיית ישראל מכדורגל בינלאומי

ג'יבריל רג'וב שעומד בראש התאחדות הכדורגל הפלסטינית הדגיש כי לא יסכים לפשרות נוספות אם פיפ"א תמשיך לגרור רגליים במחלוקת עם ישראל. הוא דורש להתקדם בהחלטה לגבי המעמד של 6 הקבוצות הישראליות הנחשבות כפועלות בהתנחלויות

שירות כלכליסט 15:4022.03.17
ג'יבריל רג'וב שעומד בראש התאחדות הכדורגל הפלסטינית הדגיש כי לא יסכים לפשרות נוספות, אם פיפ"א תמשיך לגרור רגליים במחלוקת עם ישראל.

 

רג'וב הסכים בשנה שעברה בדקה ה-90 של הקונגרס של פיפ"א להסיר מסדר היום את קריאתו להשעות את ישראל מפיפ"א, אך כעת הוא מאבד סבלנות ממאמצי הגישור של פיפ"א, ומכך שאין שום סימן לממצאים המובטחים לגבי הנושא הרגיש של הקבוצות הישראליות בהתנחלויות. רג'וב הסכים בשנה שעברה בדקה ה-90 של הקונגרס של פיפ"א להסיר מסדר היום את קריאתו להשעות את ישראל מפיפ"א, אך כעת הוא מאבד סבלנות ממאמצי הגישור של פיפ"א, ומכך שאין שום סימן לממצאים המובטחים לגבי הנושא הרגיש של הקבוצות הישראליות בהתנחלויות. צילום: איי אף פי

 

רג'וב הסכים בשנה שעברה בדקה ה-90 של הקונגרס של פיפ"א להסיר מסדר היום את קריאתו להשעות את ישראל מפיפ"א, אך כעת הוא מאבד סבלנות ממאמצי הגישור של פיפ"א, ומכך שאין שום סימן לממצאים המובטחים לגבי הנושא הרגיש של הקבוצות הישראליות בהתנחלויות.

 

רג'וב אמר בראיון לאל ג'זירה כי אינו מבין את הסיבה לעיכוב, וטען כי זו "שגיאה מהותית" מצידה של מועצת פיפ"א וועדת הפיקוח בראשותו של טוקיו סקסוול.

 

נציגי ההתאחדות הפלסטינית מתוכננים להיפגש היום (ד') עם חברי ועדת הפיקוח, שהוקמה לפני כמעט שנתיים, כשהדרישה היא להתקדם בהחלטה לגבי המעמד של 6 הקבוצות הישראליות הנחשבות כפועלות בהתנחלויות לפני הקונגרס המתוכנן של פיפ"א במאי, אז יפקע המנדט של הוועדה.

 

ההתאחדות הפלסטינית טוענת שהתאחדות הישראלית מפרה את חוקי פיפ"א בכך שהקימה קבוצות על שטחה של חברה אחרת בארגון מבלי לקבל אישור. "זו הפגישה האחרונה שלנו ועלינו להסביר את העמדה שלנו", אמר רג'וב. "אם הם יפתרו את הנושא הזה, אז בסדר. אך אם לא אין לנו ברירה אחרת: אנחנו נבקש בקונגרס שייערך במאי בבחריין הטלת סנקציות על ההתאחדות הישראלית".

 

רג'וב מאמין שפיפ"א תצטרך בסופו של דבר לאכוף את החוקים שלה. "אני חושב שטוקיו סקסוול מחויב למשימה שלו. אני חושב שהוא מנסה ואני בטוח שהוא יפעל בהתאם לחוקים של פיפ"א, אין ברירה אחרת. מי שתומך בעיכובים, אני לא חושב שזה יועיל להם. נלך לפגישה ביום רביעי, ואם לא יהיה פתרון אז חודש מאי הולך ומתקרב".

 

סרי באשי, האחראית על הנושא הישראלי פלסטיני בארגון זכויות האדם Human Rights Watch טוענת שפיפ"א מתעלמת "מתקדימים ברורים".

 

"הדוגמה האחרונה היא של חצי האי קרים. לאופ"א לקח רק חודשים ספורים לחייב את רוסיה להפסיק לכלול קבוצות מקרים הכבושה בליגה הלאומית שלה", טענה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x