$
אירועי ספורט

גמר גביעי דייוויס וגביע הפדרציה יתקיימו במדינה נייטרלית

פדרציית הטניס הבינלאומית תשיק את מכרז האירוח בדצמבר, אף שהגוף המנהל עדיין לא החליט האם אותה עיר תארח את תחרויות גברים והנשים

שירות כלכליסט 15:5821.09.16
ערים יתחרו על אירוח משחקי הגמר של גביעי דייוויס והפדרציה, זאת כחלק משינוי בתחרויות הטניס לנבחרות לאומיות.

 

 

אנדי מארי עם גביע דייוויס אנדי מארי עם גביע דייוויס צילום: גטי אימג'ס

 

פדרציית הטניס הבינלאומית תשיק את מכרז האירוח בדצמבר, אף שהגוף המנהל עדיין לא החליט האם אותה עיר תארח את תחרויות גברים והנשים.

 

כיום אחת העולות לגמר, בהתבסס על הגרלה, קובעה היכן יתקיים המשחק. בהתאם, קרואטיה כעת מחפשת אחר מיקום הולם לאירוח משחק גמר הגברים בגביע דייוויס נגד ארגנטינה שייערך בנובמבר. "בכך שתהיה לה שנה שלמה או אפילו שנתיים לתכנן, נוכל לעזור יותר לספונסרים ולאוהדים ולספק אצטדיון בגודל המתאים", מסר נשיא הפדרציה, דיוויד האגרטי.

 

על הפרויקט עובדים יועצים מחברת שיווק הספורט CSM, שהיו"ר שלה הוא סבסטיאן קו, נשיא התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF).

 

בפדרציית הטניס יחליטו האם לבחור עיר מארחת משוק מתעורר שהוא בעל פוטנציאל להציע החזר פיננסי גבוה יותר, או עיר מסורתית יותר לעולם הטניס, שתמשוך יותר קהל.

 

"מדובר פה על פעולת איזון, צריך לוודא שנקבל הצעות ממספר ערים שונות כדי שנוכל להשוות", אמר האגרטי לסוכנות החדשות AP. "אבל זה לא רק

קשור לכסף, אלא גם לצופים ולחשיפה. המשימה שלנו היא בעצם לפתח, לטפח ולקדם את הטניס ברחבי העולם, כך שעלינו לפעול בזהירות".

 

האגרטי חוזה שההצעה המנצחת תזכה לארח את הגמר במשך שנתיים עד שלוש שנים. האתגר בשימוש באותו מגרש לקיום הגמרים של שתי התחרויות בו זמנית הוא מציאת מקום עם מספיק מגרשים פנויים, מגרשי אימונים וחדרי הלבשה.

 

גמר ליגת האלופות האירופי והסופרבול, משחק גמר ליגת הפוטבול, נבדקים כדוגמה לאירועים גדולים שמתקיימים במגרשים נייטראלים. השינויים המוצעים בגביע דייוויס ובגביע הפדרציה צריכים עוד לזכות באישור הפדרציה בפגישה השנתית המתוכננת לאוגוסט.

 

בפדרציה בוחנים גם האם לצמצם את הגמר משלושה ימים ליומיים, והאם הטוב משלוש מערכות יעבוד טוב יותר בגביע דיוויס מאשר הטוב מחמש מערכות הנהוג היום. במקביל נשקלת האפשרות להכפיל את גביע הפדרציה ל-16 נבחרות בדומה לטורניר הגברים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x