$
רכישות

ניס הצרפתית נמכרה למשקיעים סינים

מועדון הכדורגל הגיע להסכם למכירת 80% ממנו לקבוצת משקיעים זרים. הנשיא ז'אן פייר ריברה ישמור על אחזקותיו, 20%, וימשיך בתפקידו

שירות כלכליסט 17:4514.06.16
מועדון הכדורגל ניס הגיע להסכם למכור 80% ממנו לקבוצת משקיעים זרים. ז'אן פייר ריברה, נשיא המועדון ישמור על 20% בבעלותו וימשיך לשמש כנשיא. ביחד עם הג'נרל מנג'ר ג'וליאן פורנייה הם ימשיכו במשימה להוביל את המועדון בעתיד הנראה לעין.

 

 

 

ניס. הקבוצה מהריביירה הצרפתית החזירה לעצמה את היתרון התחרותי הודות ליישום מדיניות ואסטרטגיה מצד ההנהגה. מאז 2013 משחקת הקבוצה באצטדיון אליאנץ ריביירה, שלו תפוסה של 36,600 מושבים. בנוסף, הקבוצה מתכננת לפתוח ב-2017 מרכז אימונים יוקרתי עבור קבוצות הבוגרים והנוער. ניס. הקבוצה מהריביירה הצרפתית החזירה לעצמה את היתרון התחרותי הודות ליישום מדיניות ואסטרטגיה מצד ההנהגה. מאז 2013 משחקת הקבוצה באצטדיון אליאנץ ריביירה, שלו תפוסה של 36,600 מושבים. בנוסף, הקבוצה מתכננת לפתוח ב-2017 מרכז אימונים יוקרתי עבור קבוצות הבוגרים והנוער.

 

לא ברור כמה השקיעו הסינים ברכישת ניס, אך הערכות הן שמדובר על סכום של כמה מאות מיליוני יורו - בין 100 ל-300 מיליון יורו, כולל כיסוי חובות.

 

צ'יאן לי, נניאן "אלכס" זהנג, פול קונווי ואליוט הייז ייצגו את הבעלים החדשים בדירקטוריון.

 

הקבוצה מהריביירה הצרפתית החזירה לעצמה את היתרון התחרותי הודות ליישום מדיניות ואסטרטגיה מצד ההנהגה. מאז 2013 משחקת הקבוצה באצטדיון אליאנץ ריביירה, שלו תפוסה של 36,600 מושבים. בנוסף, הקבוצה מתכננת לפתוח ב-2017 מרכז אימונים יוקרתי עבור קבוצות הבוגרים והנוער.

 

"משקיעים חדשים נמשכו לפרויקט שלנו וכן להזדמנויות שמציעות הקבוצה והריביירה הצרפתית, במיוחד בתחומי התיירות, הנדל"ן והאירוח. יתרה מכך, סין היא קרקע פורייה מנקודת מבט מסחרית, בייחוד בעודה מגלה את היופי שבכדורגל. כל זה מטיב עם ההתפתחות הבינלאומית הנמשכת של הקבוצה של העיר ושל האזור", מסר ריברה. "הגעתם של המשקיעים מבטיחה את העתיד של המועדון ותספק את המשאבים הנוספים להגשמת החזון, תוך שמירה על הזהות שלנו. ניס תטפס בהדרגה לגבהים חדשים".

 

צ'יאן לי, יו"ר הדירקטוריון הוסיף: "קבוצת המשקיעים שלנו שמחה לחבור לריברה ולצוות הניהול כדי לתמוך בצמיחה של הקבוצה. ניס פיתחה פלטפורמה מעולה לקראת העתיד. בין התשוקה של האוהדים, האצטדיון האיכותי ומרכז האימונים העתידי, יש לנו את הבסיס לממש את החזון של צוות הניהול. כמשקיעים לטווח הארוך, אנחנו רואים שהעתיד בהיר עבור המועדון ועבור העיר".

 

ניס היא קבוצה נוספת מאירופה שנרכשת על ידי משקיעים סינים. בין השאר אתלטיקו מדריד ומנצ'סטר סיטי מכרו מניות לסינים, אסטון וילה נרכשה על ידי סיני וגם אינטר האיטלקית בידיים סיניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x