$
ספורט ופוליטיקה

מדוע טראמפ זוכה לתמיכה מעולם הספורט?

לחלק מחברי המפלגה הרפובליקאית קשה להתרגל לרעיון שהמיליארדר הוא מועמדם לנשיאות ארה"ב - אך בקרב הספורטאים מצבו טוב בהרבה

שירות כלכליסט 22:1727.05.16
לחברי המפלגה הרפובליקאית לקח זמן להתרגל לדונלד טראמפ, אך בקרב הספורטאים מצבו טוב בהרבה. מאז הכריז על מועמדותו לראשות המפלגה ביוני האחרון, הספורטאים עומדים בתור כדי לתמוך במיליארדר השחצן.

 

 

 

 

דונלד טראמפ עם בובי נייט דונלד טראמפ עם בובי נייט צילום: רויטרס

 

אחת התצוגות הראשונות לתמיכת הספורטאים בטראמפ היתה בסוף השבוע של לייבור דיי בספטמבר, אז נצפה טום בריידי, כוכב ניו אינגלנד פטריוטס מליגת ה-NFL, חבוש בכובע עם הסיסמה של טראמפ Make America Great Again בחדר ההלבשה. בריידי אמנם לא תמך רשמית בטראמפ, אך אמר כי "זה יהיה נהדר" אם איל הנדל"ן ייבחר למשרד הסגלגל.

 

התמיכה המרומזת של בריידי מונעת יותר ממניעים אישיים מאשר פוליטיים, וכך המצב גם אצל ספורטאים רבים אחרים. בדומה למצביעים אחרים, ספורטאים ומאמנים מוקסמים מאישיותו המוחצנת של טראמפ, תומכים בו בזכות הכנות והגבריות שהוא מציג ולא בגלל המשנה הפוליטית שלו. (מאמן הכדורסל האגדי, בובי נייט, שהציג את טראמפ בכנס בחירות שנערך בשבוע שעבר באינדיאנה, הודה שאינו מבין דבר בנושאים המקומיים).

 

בינתיים, טראמפ ממשיך להתגאות בפופולאריות שלו בעולם הספורט. הוא הדגיש את החברות שלו עם בריידי בכנסים בניו אינגלנד, רקס ריאן, מאמן בופאלו בילס מה-NFL, באירועים של הקמפיין והוא נהנה מתמיכה של האנס המורשע ואלוף העולם לשעבר באגרוף, מייק טייסון. 

 

בעשורים הבאים, החוקרים הפוליטיים ינסו לפצח את הסיבות מאחורי תופעת טראמפ. מומלץ להם להתחיל מהתשבחות שקיבל מחברים בולטים בעולם הספורט, שכן הם משקפים את הסיבות מאחורי כוח המשיכה של טראמפ בציבור הכללי. 

 

טום בריידי טום בריידי צילום: רויטרס

 

ארה"ב אובססיבית לסלבריטאים, וכך גם הספורטאים. בריידי, שזכה ארבע פעמים בסופרבול ונשוי לדוגמנית העל ג'יזל בונדשן, אמר כי העריך שטראמפ אפשר לו לשפוט באחת מתחרויות היופי שהוא מארגן. "זה היה אחד הדברים הראשונים שעשיתי שהיה נראה לי ממש שווה", אמר בריידי.

 

ג'וני דיימון, השחקן לשעבר של קבוצות הבייסבול בוסטון רד סוקס וניו יורק יאנקיז' השתתף באחת העונות של סדרת הריאליטי של טראמפ "המתמחה", ומחשיב אותו ל"חבר קרוב". הוא העניק לו את תמיכתו הרשמית במרץ. במקביל, הפיצ'ר הנוכחי של הרד סוקס, קליי בושהולץ אומר שחיבתו כלפי טראמפ החלה לפני שמונה שנים, כשהוא הציג אותו בפני אשתו.

 

דיינה וויט, נשיא ה-UFC (אליפות הלחימה האולטימטיבית), טוען שלעולם לא ישכח את הנדיבות שהפגין טראמפ בעת שחיפש לקדם את הארגון. "כשרכשנו במקור את העסק הזה, הוא היה אסור במרבית המדינות...אף ארנה לא רצתה לארח את הדבר הזה" אמר ל-TMZ ספורטס. "דונלד טראמפ היה הראשון שאפשר לנו לקיים אירוע בטראמפ טאג' מאהל. לא רק שאירחנו שם את האירוע, הוא אפילו הופיע כדי לתמוך בו. לעולם לא תשמע אותי אומר משהו שלילי על טראמפ".

 

אחד מגורמי המשיכה העיקריים של טראמפ לעולם הספורט הוא העדר התקינות הפוליטית שלו. שחקן הפוטבול לשעבר מייק דיטקה מעריך את העובדה שטראמפ אומר את כל אשר על ליבו. "יש לו את האש בבטן להפוך את אמריקה לדגולה שוב", הוסיף. בדומה, נייט מאמין שהנועזות של טראמפ תעזור לו בתחום מדיניות החוץ, שכן יש לו את האומץ להטיל פצצת אטום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x