$
ספורט ופוליטיקה

חדשות רעות לפלורנטינו פרס

ראול שיחק במשחק האחרון בקריירה שלו אמש ופרש; נשיא ריאל מדריד יכול כבר להתחיל לחשוש לתפקידו

אוריאל דסקל 16:0016.11.15

ראול גונסאלס בלאנקו, אחד מהשחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל הספרדי, שיחק אמש במשחק הכדורגל האחרון בקריירה שלו ואף בישל ניצחון של 3-2 לניו יורק קוסמוס, קבוצתו, על אוטוואה פיור בגמר ליגת המשנה של ארה"ב, NASL. כך האגדה בן ה-38 פורש מכדורגל כמו שאגדות רבות בשנות השישים והשבעים פרשו לפניו: בארה"ב, באיזשהו אצטדיון פוטבול שמדי פעם משחקים בו כדורגל, לא בדיוק בשיא השיאים של המשחק, וכמו אגדות כמו פרנץ בקנבאור ופלה - גם הוא פורש 21 שנה אחרי ששיחק לראשונה במדי מועדון אגדי.

 

 

 

ראול הוא מדרידיסטה אמיתי. והוא מייצג את ערכי המדרידיסטה כמו שצ'אבי מייצג את הערכים של ברצלונה. ראול הוא מדרידיסטה אמיתי. והוא מייצג את ערכי המדרידיסטה כמו שצ'אבי מייצג את הערכים של ברצלונה. צילום: רויטרס

 

ראול הוא מדרידיסטה אמיתי. והוא מייצג את ערכי המדרידיסטה כמו שצ'אבי מייצג את הערכים של ברצלונה. אלו לא ערכים שכתובים איפשהו אבל הם ידועים לכל שחקן ואוהד של המועדון. הם שם, בלבה המלכותי של הקבוצה, במלחמה על כל כדור ובמקצוענות הנדרשת מכל שחקן של ריאל מדריד. ראול הוא נקודת הייחוס לכל שחקן מדרידאי שעולה מהנוער. כל שחקן שרוצה להצליח בקבוצה יישפט על פי הערכים של ראול, העבודה הקשה שלו, העמידה בלחצים. אנשים מחפשים את ראול בכל שחקן שעולה מהאקדמיה. הם מחפשים את ראול בכל שחקן ששם על עצמו את החולצה הלבנה.

 

ראול, חלוץ שעבד יותר קשה מכל חלוץ אחר, שנלחם עבור החולצה יותר מכל שחקן אחר, ששלט ברוח של חדר ההלבשה יותר מכל שחקן אחר - עזב את המועדון בגלל אי הסכמה עם ההיררכיה של המועדון, במיוחד עם הנשיא פלורנטינו פרס. היו לשניים חילוקי דעות אידיאולוגים. פרס רוצה כוכבים גדולים שיעזרו לו למכור חולצות ולחזק את מותג המועדון. ראול רצה לנצח.

 

אחרי שעזב את מדריד, ראול לקח את מוסר העבודה המופלא שלו לגרמניה, קטאר וארה"ב, שם פרש. הוא זכה לכבוד ולהערצה בכל מקום אליו הגיע. אנשים אוהבים שחקנים שעובדים קשה למרות שאין ספק בקשר לכישרון שלהם. בינתיים, למרות שהיא הקבוצה העשירה והחזקה בתבל, ריאל מדריד תחת פרס מחפשת את עצמה ואת נשמתה. החלפת המאמנים הבולמית היא רק תסמין.

 

העניין הוא שהנשיא פרס הוא נשיא ללא אלטרנטיבות או אופוזיציה. במועדון או מחוצה לו. עם זאת, הפרישה של ראול והעזיבה של איקר קסיאס הופכים הסיטואציה למסוכנת עבור פרס. לפתע פתאום יש מישהו שנראה כמו אלטרנטיבה אמיתית.

 

האם ראול יחזור לסנטיאגו ברנבאו כנשיא? האם הוא וקסיאס יפילו את פרס? היו בטוחים שפרס כבר חושב על זה. עבורו הפרישה של ראול היא חדשות מאוד רעות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x