$
ספורט עולמי

בנו של פלה נשלח ל-33 שנות מאסר על הלבנת הון עבור קרטל סמים

אדינו, בעצמו שחקן כדורגל לשעבר עבור סנטוס, הורשע שהשתמש בשם אביו כדי להעניק חזות לעסק שהיה אחראי על ניהול הכסף שהרוויחו ממסחר בסמים

שירות כלכליסט 14:0101.06.14

בנו של אגדת הכדורגל הברזילאית פלה, אדינו, נידון ל-33 שנות מאסר לאחר שנמצא אשם בהלבנת הון עבור קרטל סמים.

 

אדינו, בעצמו שחקן כדורגל לשעבר עבור סנטוס, שבה גם שיחק אביו המפורסם, הואשם שהשתמש בשם של האב כדי להעניק חזות לגיטימית לעסק שהיה אחראי על ניהול הכסף שהרוויחו ממסחר בסמים.

  

אדינו פלה אדינו פלה

 

עונשו של אדינו (43) זהה לעונשי המאסר שהוטלו על ארבעה חברים אחרים בכנופיה, כולל הבוס הנמלט של הקרטל, רונאלדו דורטה ברסוטי.

 

הכנופיה פעלה בסנטוס, שם הועסק אדינהו כמאמן שוערים בקבוצתו לשעבר. לטענת התובעים הוא שימש כ"קשר בין החלקים החמושים והפיננסים של הקרטל". עיתון מקומי דיווח כי לבית המשפט הושמעו הקלטות של שיחת טלפון שבה דן אדינו עם הבוס של הקרטל על הקמת עסק נוסף. אדינו ככל הנראה אמר בשיחה כי אם ברסוטי יוכל לספק את הכסף הוא יוכל "לספק את השם", אמירה שנתפסת כהתייחסות לאביו.

 

האב פלה בימים שמחים יותר האב פלה בימים שמחים יותר צילום: בלומברג

 

אדינו טען כי הוא מכור למריחואנה, אך הכחיש כל קשר למסחר בסמים. לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, הוא צפוי להגיש ערעור אך יישאר במעצר עד סיום ההליך, והדרכון שלו הוחרם. אדינו הוא בנו השלישי של פלה מנישואיו הראשונים. הוא חתם בסנטוס כשוער בגיל 20 אך כמעט ולא עלה בהרכב הראשון של הקבוצה.

 

 הוא פרש בגיל 29 לאחר שהורשע בהריגת רוכב אופניים במהלך מרוץ מכוניות ברחוב. אולם ההחלטה בוטלה בסופו של דבר. לעומתו, פלה (73) זכה שלוש פעמים במונדיאל עם נבחרת ברזיל והבקיע למעלה מ-1,200 שערים בקריירה שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x