$
ספורט עולמי

סיטי ויונייטד מכניסות 330 מיליון ליש"ט למנצ'סטר

לפי מחקר חדש, הכדורגל המקצועני במנצ'סטר אחראי על הכנסה ענקית לעיר במהלך השנה וגם ליצירת 8,500 מקומות עבודה

סוכנויות הידיעות 14:0013.04.13

לפי מחקר חדש, הכדורגל המקצועני במנצ'סטר מייצר לכלכה המקומית סכום של 330 מיליון ליש"ט בשנה. על פי בדיקה של חלקת השיווק של עיריית מנצ'סטר, שנערכה על-ידי בית הספר לאקונומטריקה של קמברידג' והמרכז לחקר תעשיית הספורט באוניברסיטת האלאם שבשפילד - הכדורגל אחראי ל-8,500 מקומות

עבודה בעיר הצפון מערבית, בה משחקות שתי קבוצות מצמרת הפרמיירליג - יונייטד וסיטי.

 

רוב העבודות הן חלקיות או זמניות - רק במהלך ימי המשחק - אבל עדיין מדובר בנפח אדיר של עובדים. על פי המחקר התפוסה בבתי המלון במנצ'סטר מגיעה ל-85% בימים בהם יונייטד או סיטי משחקות זה לעומת 70% בלבד בימים ללא משחקים. על פי המחקר אחד מכל שמונה תיירים מחו"ל שמגיעים למנצ'סטר מגיע למשחק באולד טראפורד של היונייטד. זאת לעומת 1 מכל 40 מבקרים אנגליים בעיר.

  

תיירים מחו"ל שמגיעים למנצ'סטר מבזבזים כ-800 ליש"ט בממוצע במהלך ביקורם בעיר, כ-25% יותר מאלו שלא מגיעים למנצ'סטר לצורך כדורגל. השווי הפרסומי של הכדורגל לעיר מנצ'סטר במהלך שני העשורים האחרונים עומד על יותר ממיליארד ליש"ט.

 

ההשפעה הכלכלית, כאמור, היא של 330 מיליון ליש"ט בשנה. זה בערך פי 8 יותר מההשפעה של שתי הקבוצות הגדולות מגלזגו (סלטיק וריינג'ס) ובערך פי 5.5 מההשפעה הכלכלית של סוונסי סיטי על העיר שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x