$
אירועי ספורט

מדריד מציגה: אולימפיאדת הצנע

הוועדה מאחורי ההצעה של בירת ספרד לאירוח האולימפיאדה תדגיש כיצד מדיניות הצנע "טובה יותר" מההצעות שהגישו שתי היריבות

סוכנויות הידיעות 16:3618.03.13

הוועדה המארגנת שעומדת מאחורי ההצעה שהגישה מדריד לאירוח אולימפיאדת 2020, תדגיש כיצד מדיניות הצנע טובה יותר מההצעות שהגישו שתי היריבות על זכויות האירוח. הוועדה תציג את טיעוניה בעת ביקור ההערכה בן ארבעת הימים של הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) בבירה הספרדית.

 

 

 

 

מדריד. רוב מתקני הספורט כבר בנויים מדריד. רוב מתקני הספורט כבר בנויים צילום: ענת גרנית-הכהן

 

לאחר שכבר ביקרו בטוקיו, חברי הוועדה ידקדקו כעת בפרטי ההצעה של מדריד, כאשר הנושא העיקרי נותר הנחישות של העיר הספרדית לזכות באירוח המשחקים על אף המשבר הפיננסי שהיכה בספרד. המועמדות של מדריד מייצגת את ניסיונה השלישי ברציפות לזכות באירוח האולימפיאדה, והבכירים מאמינים כי ההצעה נוקטת בגישה "נבונה", בכך שהיא מדגישה שימוש במתקנים ובמשאבים שפותחו עבור הניסיונות הקודמים.

 

"המשחקים יכולים וצריכים להיות מאורגנים לפי קונספט 'נבון' של מקסום משאבים", אמר נשיא הוועד האולימפי הספרדי אלחנדרו בלאנקו בראיון לעיתון הספורט הספרדי AS. "ההשקעה העיקרית כבר בוצעה, ואת השאר ניתן יהיה להשיג בקלות באמצעות ארגון טוב. המסר החשוב לעולם הוא שניתן לארגן אולימפיאדה מכובדת מבלי לבזבז כסף".

 

הוועדה המארגנת של "מדריד 2020", טוענת כי 28 מתוך 35 המתקנים הנחוצים כבר בנויים, ושהתקציב שעומד לרשותה לסיים את ההכנות עומד על 1.9 מיליארד דולר, זאת בנוסף ל-192 מיליון דולר שיוצאו על סידורי אבטחה. "אף הצעה אחרת לא תוכל לגבור על שלנו בכל הקשור למתקנים ולקרבה שלהם אחד לשני", הוסיף בלנקו. "אך עלינו להדגיש גם את החיסכון שאנחנו מציעים בעלויות. ההתאמות של התקציב שלנו לנסיבות הנוכחיות השוררות בעולם היו נחוצות".

 

בדיקות סמים גם בלילה

 

הביקור של נציגי הוועד האולימפי הבינלאומי מגיע לאחר שהחודש אישרה הממשלה הספרדית לקדם חוקים מחמירים יותר נגד שימוש בסמים בספורט, שיהיו בהתאם לתקנות שהציבה הסוכנות הבינלאומית נגד סמים (WADA). בכירים במדינה מעריכים כי המהלך יחזק את סיכוייה של מדריד לזכות באירוח אולימפיאדת 2020.

 

החוק החדש אושר בישיבת קבינט, וצפוי להיכנס לתוקף ביוני או ביולי. הוא כולל את הרחבת בדיקות הסמים שנערכות לספורטאים גם בין השעות 1 בלילה עד 6 בבוקר, הטלת קנסות גבוהים על ספורטאים שייתפסו משתמשים בסמים והקמת סוכנות לאומית חדשה ללחימה בסמים, שתהיה בעלת סמכויות נרחבות יותר מהגוף הנוכחי.

 

הניסיון האחרון לעדכן את החקיקה הוקפא על ידי הממשלה הקודמת, וספרד סבלה ממוניטין של מדינה המקלה על עבירות סמים בספורט. החוק החדש מאושר בעוד ספרד עלתה שוב לכותרות בעקבות משפט "מבצע פוארטו" המתמשך במדריד, שבו מואשמים הרופא הספרדי אופמיאנו פואנטס וארבעה אנשים נוספים בניהול רשת סמים בספורט הרכיבה על אופניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x