$
חסויות וזכויות שידור

ESPN שילמה 5.64 מיליארד דולר על "שליטה" בפוטבול המכללות

הרשת השידור חיזקה את מעמדה כשדרנית משחקי פוטבול המכללות המובילה, לאחר שחתמה על הסכם במיליארדי דולרים לשידור סדרת משחקי הפלייאוף החדשה של ליגת פוטבול המכללות

סוכנויות הידיעות 15:4425.11.12

רשת ESPN חיזקה את מעמדה כשדרנית משחקי פוטבול המכללות המובילה, לאחר שחתמה על הסכם במיליארדי דולרים לשידור סדרת משחקי הפלייאוף החדשה של ליגת פוטבול המכללות.

  

 

המערכת הנוכחית, סדרת האליפות של משחקי הבול (BCS), משודרת כיום ב-ESPN, אולם היא תוחלף בעונת 2014 במערכת חדשה של משחקי פלייאוף.

 

ב-ESPN הבטיחו את זכויות השידור לסדרת משחקי הפלייאוף החדשה, ועוד מספר "משחקים נבחרים נוספים" בין 2014-2025, וכן את משחקי הבול של עונת 2026.

 

בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי השווי של ההסכם ל-12 שנה מוערך ב-470 מיליון דולר לעונה, שהם 5.64 מיליארד דולר לכל התקופה.

 

הרשת מחזיקה כבר עכשיו בזכויות השידור ארוכות הטווח למשחקי הרוז בול, שוגר בול והאורנג' בול, אך היא ככל הנראה לא תשדר את כל משחקי הפלייאוף.

 

המערכת החדשה תורכב מסדרות פלייאוף של ארבע קבוצות, שיימשכו 6 משחקים, משחק האליפות יתקיים באצטדיון שייבחר מראש, בתהליך זהה לבחירת האצטדיון שמארח את משחקי הסופרבול של ה-NFL.

 

התקבלה הסכמה עקרונית על העסקה, שכוללת זכויות עבור הטלוויזיה, הרדיו, מכשירים ניידים והאינטרנט, אך עדיין צריך לסכם סופית ולאשר את הפרטים.

 

כמו כן, ESPN תהיה זכאית לשדר תכנים ממותגים במהלך עונת ליגת פוטבול המכללות, כולל הכרזות רשמיות של הקבוצות.

 

"בשל הפופולאריות רחבת ההיקף של פוטבול המכללות, והתשוקה יוצאת הדופן של האוהדים, ישנם רק מעט אירועים בעלי חשיבות גבוהה מהמשחקים הללו", הכריז נשיא ESPN ג'ון סקיפר. "אנחנו נרגשים מההזדמנות להמשיך בשנים הבאות ולהכתיר פה ב-ESPN אלופת פוטבול מכללות, הסיום המושלם למחויבות שלנו במשך כל השנה לספורט".

 

"הצופים יאהבו את משחקי הפלייאוף ואת תשומת הלב ש-ESPN תקדיש להם", הוסיף המנהל הכללי של BCS, ביל הנקוק".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x