$
חסויות וזכויות שידור

ESPN ישלם 80 מיליון דולר בשנה כדי לשדר את ה"שוגר בול"

ערוץ הספורט האמריקאי התחייב על תשלום של לפחות 960 מיליון דולר ל-12 שנה כדי לשדר את אחד ממשחקי הגמר של ליגת הפוטבול מכללות

סוכנויות הידיעות 16:2518.11.12

ערוץ ESPN רכש את זכויות השידור לשנים הבאות של השוגר בול, משחק הפוטבול השנתי בקולג' בין קבוצות מהביג 12 וה- Southeastern Conference.

 

השוגר בול, הוא משחק פוטבול שנתי שמתקיים בין הקולג'ים במסגרת "משחקי הבול" - משחקי גמר ליגות מכללות פוטבול. משחק השוגר בול מתקיים מאז 1935 באחד בינואר.  

 

 

במסגרת החוזה ל-12 שנה, שנכנס לתוקף החל מינואר 2015, ESPN תחזיק בזכויות השידור לשוגר בול במספר פלטפורמות, כולל טלוויזיה, רדיו, מכשירים ניידים, טאבלטים ובאינטרנט. כמו כן, על פי ההצהרה שפורסמה באתר של ESPN עולה כי החברה "הבטיחה לעצמה את הזכויות להפצת השוגר בול ב- ESPN 3D וברחבי העולם באמצעות ESPN אינטרנשיונל.

 

 

"בהתחשב בהיסטוריית המצוינות של קבוצות ב-SEC ובביג 12, אנחנו זיהינו את הערך של הבטחת הזכויות ארוכות הטווח של השוגר בול", מסר נשיא ESPN ג'ון סקיפר. "המשחק יעניק לאוהדי הפוטבול בקולג' דרך מהנה להתחיל את השנה החדשה בפלטפורמות הרבות של ESPN".

 

במקביל, ב-ESPN ממשיכים לעבוד על עסקה ל-12 שנה לרכישת זכויות השידור לכלל משחקי הפלייאוף של BCS, חבילה שכוללת 24 משחקי חצאי גמר ו-12 משחקי אליפות ארציים. השווי של ההסכם החדש, שעדיין לא הוכרז באופן רשמי, עומד על פי ההערכות על 500 מיליון דולר בשנה. ביוני 2012, ב-ESPN האריכו את החוזה עם ליגות הקולג'ים Pac-12 והביג טן, במסגרתו תמשיך לשדר את סדרת אליפויות הבול (BCS) עד 2026.

  

ESPN גם רכשה ל-12 שנים את האורנג' בול – משחק הגמר של Atlantic Coast Conference. ההסכם הוא בשווי 55 מיליון דולר בשנה. 

 

השוגר בול, ביחד עם הרוז בול, אורנג' בול ועוד שלושה משחקי בול, שטרם הוכרזו, יהוו את ששת משחקי הבול שירכיבו את רוטציית הפלייאוף של ה-BCS, אף שהפורמט המדויק עדיין לא נקבע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x