$
ספורט ופוליטיקה

הרגולציה בארה"ב עובדת?

ה-NBA לא אישר לקווין גארנט לרכוש אחוזים מרומא. ב-NFL עדיין לא מאשרים את רכישת קליבלנד בראונס

סוכנויות הידיעות 14:1109.08.12

כל עוד הוא שחקן בוסטון סלטיקס, קווין גארנט לא יוכל לרכוש מניות מרומא. כך על פי "בוסטון גלוב", שמדווח כי הנהלת ליגת ה-NBA, הודיעה לכוכב של בוסטון סלטיקס כי היא אינה מאשרת לו לרכוש חלק מהבעלות על רומא. הקבוצה מצויה בבעלות קבוצת משקיעים אמריקאית, שאחד מהם הוא קווין פאלוטה, שמחזיק בבעלות גם על הסלטיקס.

 

החשש של ה-NBA הוא שמדובר בשיטה שנועדה לאפשר לקבוצות NBA לשלם שכר מופחת לשחקנים, מה שיקל עליהן לעמוד ברגולציות של תקרת השכר, ובמקביל להעביר נכסים בשווי ערך כספי לשחקנים. קווין גארנט חתם לאחרונה על הסכם שכר חדש ומופחת בהרבה בסלטיקס.

 

אגב, לברון ג'יימס, כוכב מיאמי היט, גם כן מחזיק באחוזים מקבוצת ליברפול, אך אין קשר עסקי בין הבעלים של ליברפול למיאמי היט – כך שלליגה אין בעיה עם זה.

 

 

אוהדי פיטסבורג. 21 בעלי המניות יצטרכו לאשר את רכישת המניות של האסלם אוהדי פיטסבורג. 21 בעלי המניות יצטרכו לאשר את רכישת המניות של האסלם צילום: MCT

 

בינתיים ב-NFL  סוכם כי 70% מקבוצת קליבלנד בראונס, שבבעלות רנדי לרנר, יימכרו לג'יימס האסלם. על פי מתווה ההסכם, יעביר האסלם ללרנר 700 מיליון דולר עכשיו, וישלים את הרכישה בעוד ארבע שנים עבור 300 מיליון דולר. עם זאת, הרוכש החדש האסלם כבר הוצג רשמית בבראונס, אך המכירה עדיין תלויה באישור הסופי של הנהלת ה-NFL, שמודאגת מהעובדה שלהאסלם ישנן אחזקות מינוריות, של בין 10% ל-16%, בקבוצה אחרת מהליגה - פיטסבורג סטילרס. לפי חוקי הליגה, לא ניתן להיות בעל אחזקות בשתי קבוצות במקביל.

 

בשביל שהאסלם יקבל את האישור לרכישת הבראונס, הוא צריך למכור את אחוזיו בסטילרס ל-21 בעלי המניות בקבוצה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x