שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עסקי ספורט

האם לישראל יהיה איצטדיון לאומי חדש ב-2017? לוזון: "אל תעמדו עם סטופר"

היום הושק פרויקט האיצטדיון הלאומי החדש; הוא יכלול כ-60 אלף מקומות, ועלות בנייתו תעמוד על 850-900 מיליון שקל

אוריאל דסקל 15:3719.09.10

ההתאחדות לכדורגל, משרד התרבות והספורט ועיריית רמת גן השיקו היום את פרויקט האיצטדיון הלאומי החדש.

 

"איצטדיון רמת גן ייבנה מחדש כאצטדיון מודרני מוביל", אמר מנהל הפרויקט, ניר פרצלינה, בטקס שנערך במתחם עצמו. "הוא ישמש מרכז בילוי ובידור בשעות הפנאי, וישלב פונקציות מסחריות".

 

האיצטדיון יהיה בן 60 אלף מקומות, ועלות בנייתו תעמוד על 850-900 מיליון שקל. בינתיים הוקמה ועדת היגוי הכוללת נציגים של התאחדות הכדורגל, מנהל מקרקעי ישראל ועיריית רמת גן. בשלב הראשון הוועדה תבחר את האדריכלים והמבצעים - שיהיו חברות מובילות מחו"ל אשר בנו איצטדיונים בני יותר מ-30 אלף מקומות. שלב זה ייארך כ-30 יום. שלב ב' - שלב הביצוע - ייארך כ-35 חודש

 


צבי בר, ראש העיר רמת גן, אמר: "זה הישג נדיר שכולם יושבים יחד וממלאים את הדברים בתוכן. האיצטדיון יהווה שינוי דרמטי לכדורגל". ממלא מקום ראש העיר רמת גן, רמזי גבאי, אמר: "אני מבטיח שזה הולך לקרות. ההתלהבות של כולם מראה לי שיהיה פרויקט. הפרויקטור הכי טוב בארץ מוביל את זה - בולדוזר בשם ניר פרצלינה".

 

אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, אמר: "זהו יום היסטורי למדינת ישראל. יושבים באיצטדיון למעלה מ-40 שנה ואומרים כמה שהוא לא טוב. כמה שהקהל לא נהנה מאיצטדיון מודרני. כאחד שמסתובב בהרבה איצטדיונים מודרניים תמיד שאלתי למה אי אפשר גם כאן. צבי בר תמיד היה בעד הרעיון הזה. הצלחנו אפילו לגייס את מנהל מקרקעי ישראל - שתמיד אמרו שהוא גוף ביורוקרטי. זה נשמע היום כמו חלום. הלוואי ונעמוד במטרה ששמנו לעצמו - בנייה מלאה ב-5.5 שנים, אבל אל תעמדו לנו עם הסטופר. מתחילים פרויקט והכי חשוב שיהיה איצטדיון לתפארת - לזכייני השידור, לצופים, לכולם. גם להופעות וגם למשחקי כדורגל".

 

לוזון הוסיף כי ינסה להביא את גמר ליגת האלופות לאצטדיון החדש בשנה בו יפתח.

 

לפי לוזון, "האיצטדיון יהיה אחראי להכנסות שיביאו לתפעולו. זה לא איצטדיון של 10 אירועים בשנה. יהיה מרכז מסחרי מתחת לטורבינות, יהיו בנייני משרדים".

 

לדבריו, חצי מיליארד שקל יגיעו מקורות עצמאיים, כגון זכות שם של האיצטדיון ("מי שישלם יותר יקבל את זכות השם"), וכ-400 מיליון שקל לבנייה יגיעו מהטוטו-ווינר - על אף שהסיכום בעניין עדיין לא חתום. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x