$
עסקי ספורט

דיוויד סטרן: ה-NBA הפסידה 370 מיליון דולר בעונה שעברה

הליגה, לפי נתונים של הקומישינר, הפסידה קרוב ל-1 מיליארד דולר בחמש השנים האחרונות

אסף רותם 13:0413.07.10

דיוויד סטרן, קומישינר ה-NBA, אמר היום (ג') לפנות בוקר כי הליגה הפסידה בעונה שעברה 370 מיליון דולר. סטרן אמר את הדברים בלאס וגאס, בכנס של קבוצות ה-NBA.

 

בחודש פברואר האחרון אמר סטרן כי הליגה תסיים את עונת 2009/10 בהפסד של 400 מיליון דולר. סטרן הוסיף כי בממוצע
בחמש השנים האחרונות הפסידה הליגה כ-200 מיליון דולר בעונה – כלומר 1 מיליארד דולר.

 

סטרן התייחס גם להסכם השכר הקיבוצי שהסתיים בסוף עונת 2010/11 ועשוי לגרור שביתה של השחקנים. "אנחנו מאוד חרדים ורוצים לחתום על חוזה", אמר סטרן.

 

בארגון שחקני ה-NBA טוענים שהפרסומים של סטרן על ההפסדים של הליגה מגיעים לקראת המו"מ על חידוש החוזה הקיבוצי בין הליגה לשחקנים. בארגון טוענים שבפרסומים מנסה סטרן להכשיר את הקרקע לדרישה של בעלי הקבוצות להוריד את החלק היחסי שמוקצה לשכר שחקנים. בחוזה הקיבוצי הנוכחי עומד נתח השכר שמופנה לשכר שחקנים על 57%, מה שלטענת בעלי הקבוצות וסטרן הוא הגורם העיקרי להפסדי הקבוצות.

 

סטרן דיבר גם על לברון ג'יימס, ועל החלטתו לעזוב את קליבלנד ולהצטרף למיאמי.

 

אמש ספג הכוכב החדש של ההיט שריקות בוז במהלך חתונתו של כרמלו אנתוני במנהטן וסטרן אמר בהתייחסו לשידור הישיר של ההחלטה ב-ESPN: "הוא קיבל החלטה גרועה. הוא היה צריך להודיע לקליבלנד כמה ימים לפני כן שהוא עוזב. ההופעה שלו היתה כנה וישרה, אבל זו לא הדרך הנכונה".

 

סטרן הבהיר שג'יימס, כמו גם דוויין ווייד וכריס בוש, לא עברו על חוקי הליגה ולכן אין מקום להענישם. בניגוד אליהם, סטרן הטיל קנס של 100 אלף דולר על בעלי קליבלנד, דן גילברט, שאמר לאחר ההכרזה של ג'יימס כי האחרון הוא "נרקיסיסט שהתנהג כמו פחדן ועזב את הקבוצה עוד במהלך הפלייאוף".

 

סטרן אמר לגבי גילברט: "אלו מילים חריפות וקיצוניות מדי שלא מתאימות לליגה". הקומישינר גם לא אהב את הערתו של הכומר ג'סי ג'קסון, שאמר כי גילברט "התייחס ללברון כמו לעבד". סטרן כמובן לא יכול היה לקנוס את ג'קסון, אבל הוא העיר כי "הכומר היה צריך לומר לי את הערותיו לפני שפנה לתקשורת".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x