$
עסקי ספורט

הפרלמנט האירופי: קבוצות אוהדים הן עתיד הכדורגל

בכנס מיוחד וראשון מסוגו בבריסל של השדולה למען אוהדי הכדורגל באירופה יצאו בהצהרה כי המבנה המועדף לניהול מועדון כדורגל הוא של אוהדים וקהילה

כתב כלכליסט 15:4024.02.10

אתמול התקיים בבריסל אירוע ראשון מסוגו בפרלמנט האירופי של השדולה למען אוהדי הכדורגל באירופה. באירוע השתתפו חברי פרלמנט, נציגי אופ"א וארגוני וקבוצות אוהדים מ-11 מדינות, בינהן איטליה,אנגליה, ספרד וישראל.

 

באירוע יצאו ראשי האיחוד בהצהרה כי הדרך לניהול נכון ובריא

של הכדורגל טמונה בשיתוף אוהדים בניהולי הקבוצות.

 

ישראל יוצגה על ידי יו"ר היציע שי גולוב ונמרוד לס, חבר היציע ועמותת אוהדי הפועל באר שבע, שציין לגבי ישראל ש"שיתוף אוהדים בניגוד לחששות של בעלי המועדונים מחזק את המועדון, בייחוד בתקופה של אי יציבות כלכלית, ותורם בהיבטים קהילתים וחברתים שחשובים לא פחות מהשגים ספורטיבים"

  

מנכ"ל קבוצת האוהדים ממנצ'סטר, אנדי וולש, אמר בנאומו: "אנחנו לא צרכנים. אנחנו בעלי המועדונים ויש כיום דוגמאות מדהימות לדמוקרטיה בכדורגל. דמוקרטיה היא המודל המתאים מכולם לניהול מועדון כדורגל. קהילה היא אנשים שנעים אחרי התשוקה שלהם. התשוקה שלי היא כדורגל".

 

האירוע הסתיים בנאום של וויליאם גייארד, יועצו האישי של מישל פלאטיני. גייארד ציין כי "לפני חמש שנים אופ"א פירסמה מסמך שלפיו המבנה המועדף לניהול מועדון כדורגל הוא ניהול של האוהדים והקהילה".

 

רוצים יותר ילדים במגרשים

 

בנושא קשור, יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ דני דנון אמר כי הוא פועל לכך שיותר ילדים יגיעו למגרשי הכדורגל בישראל.  "אנחנו רוצים לראות יותר ילדים ובני נוער במגרשי הכדורגל ונפעל למען המטרה הזאת בצורה הכי רצינית שיש", אמר דנון בדיון מיוחד שקיימה הוועדה בכנסת. לדיון הוזמנו גם נציגים מקבוצות ליגת העל - איתמר צ'יזיק ממכבי חיפה, אפי צפריר מהפועל פ"ת ודובר בני סכנין, מונדיר חלאיילה. כמו כן נכחו נציגי ההתאחדות והמשטרה.

 

לטענת חברי הוועדה, אחד הגורמים העיקריים להיעדרות בני נוער ממגרשי הכדורגל הוא מחירי הכרטיסים וכמות מועטה מדי של כרטיסי נוער וילדים שמוצעות למכירה במגרשים.

 

"הקבוצות מחויבות לספק כרטיסי נוער וילדים בשיעור של לא פחות מ-20 אחוז מכלל הכרטיסים, אבל בפועל בכרטיסים הללו עושים שימוש דווקא מבוגרים", הוסיף דנון.

 

יו"ר הוועדה הבטיח לטפל בנושא: "אני מתכוון לפעול להקמת יציע משפחות שיהיה עבור הורים עם ילדיהם בלבד. מעבר לעובדה הזאת אני מבין שכרטיסים רבים מהכמות המוצעת נמכרת לספסרים, והמשטרה חייבת לפעול בענין הזה כדי שילדים יוכלו לרכוש את הכרטיסים ולא הספסרים".

 

בינתיים בהתאחדות

 

בישיבת הנהלת ההתאחדות נבחר שטרן חלובה פה אחד לממלא מקום וגזבר ההתאחדות לכדורגל.  מוני הראל נבחר פה אחד לתפקיד סגן יו"ר ההתאחדות לכדורגל.

 

היועמ"ש עו"ד משה אביבי דיווח על עתירה שהוגשה לביה"ד העליון בנושא הרכב מזכירות ההתאחדות. ביה"ד טרם התכנס לדון בנושא. כל החלטה שיקבל בית הדין תמולא ע"י ההתאחדות. אבנר קופל, ראש רשימת בית"ר, הסביר את סיבת הגשת העתירה שהוגשה ע"י רשימת בית"ר.

  

הרשימה שהוגשה להצבעה: אבי לוזון, שטרן חלובה, מוני הראל, אריאל שיימן, אביב בושינסקי, איציק קורנפיין, חזי מגן, אלונה ברקת, דודי גיל. בדעה מייעצת: צבי ויצנר וחסן אבו סלאח.

 

הרכב זה אושר ברוב קולות כשהמתנגדים הם: שמעון מיימון, אבנר קופל, עו"ד קרן נהרי ושמואל שניצר.

 

נציגי ציבור שנבחרו להנהלה הם אבי יחזקאל וד"ר דנה פוגץ' (תהיה גם נציגת הציבור במזכירות).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x