$
עסקי ספורט

דייויד סטרן: "עוד 8-6 שנים יהיו קבוצות NBA באירופה"

קומישינר ליגת הכדורסל של צפון אמריקה אמר שהמפתח להתפתחות הליגה באירופה הוא בניית אולמות נוספים בסטנדרטים של ה-NBA

סוכנויות הידיעות 12:4301.10.09
ראשי ה-NBA, ליגת הכדורסל של צפון אמריקה,  טוענים כי המשבר העולמי לא ימנע הקמת קבוצות כדורסל באירופה שישחקו בליגת הכדורסל הטובה בעולם. אנשי ה-NBA דיברו עם התקשורת הבריטית אתמול (ד'), לאחר שהודיעו על הסכם מכירת זכויות שידור של הליגה ל-ESPN בריטניה.

 

ה-NBA
יערוך משחקי ראווה והכנסה בלונדון בשבוע הבא ודייויד סטרן, קומישר הליגה, אמר כי המטרה היא שיהיו קבוצות NBA שבסיסן באירופה בשש או שמונה השנים הבאות. "אני לא חושב שנקים רק קבוצה אחת, יהיו מספר קבוצות. זה יהיה דיון רציני יותר בעוד שש-שמונה שנים. המפתח הוא שייבנו עוד אולמות בסטנדרטים של ה-NBA. אולי מדריד, אולי מילאנו, התקווה היא פאריס".

 

ה-NBA פתח משרדים בלונדון, פריס, מדריד ומילאנו במטרה להביא לצמיחה של הפופולריות של הליגה והספורט באירופה. ה-NBA משקיע גם מאמצים בפיתוח המותג בסין.

 

לפי ESPN, הסכם זכויות השידור יביא לכך שיותר מ-100 משחקים בעונה יוצגו בבריטניה ויביאו לצמיחת הפופולריות של המשחק בבריטניה.

 

"יש כאן אופק" אמר סטרן שציין כי מערך השיווק של הליגה בבריטניה - שכולל גם אימונים לילדים מקומיים בקלינקות אימון מיוחדות של ה-NBA – נבנה בגישת ה"בישול האיטי".

 

בעונה שעברה ה-NBA שודרה ב-215 מדינות ב-41 שפות. ב-NBA משחקים 77 שחקנים בינלאומיים מ-33 מדינות שונות. מרצ'נדייס של הליגה נמכר ביותר מ-100 אלף חניות ב-100 מדינות על פני שש יבשות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x