$
חסויות וזכויות שידור

מהפך: קבוצות הבונדסליגה הגרמנית מכניסות יותר כסף מחסויות חולצה מאשר קבוצות הפרמיירליג

בשל היחלשותו של הליש"ט הבריטי, איבדה הליגה הבכירה בממלכה את הבכורה לליגה הגבוהה בגרמניה. הגרמניות מכניסות כמעט 103 מיליון יורו בשנה מהחסות המרכזית, לעומת האנגליות, המכניסות יחד כ-85 מיליון יורו בלבד

אוריאל דסקל 14:3525.11.08
קבוצות הבונדסליגה, ליגת הכדורגל הבכירה בגרמניה, מכניסות יותר כסף מחסויות חולצה מאשר הפרמיירליג. כך עולה מבדיקה שערכה חברת SPORT+MARKT שחיברה את דו"ח חולצות הכדורגל האירופאי. הסיבות לכך הן המשבר הכלכלי, שפגע במספר נותני חסות של קבוצות הליגה האנגלית והיחלשות הליש"ט מול היורו.

 

מדובר בפעם הראשונה בעשור האחרון שקיימת ירידה בערך החסות הראשית של קבוצות הכדורגל - מ-405.3 מיליון יורו בשנה שעברה ל-393.2 מיליון יורו השנה. "בגלל היחלשות הליש"ט, הכסף שמקבלת באיירן מינכן מנותן החסות הראשי גדול יותר מאשר מה שמנצ'סטר יונייטד מקבלת", אמר הרטמונט זאסטראו, בכיר ב-SPORT+MARKT.

 

"צריך גם לזכור, שווסטהאם למשל איבדה את החסות שלה עם XL, בגלל פשיטת הרגל של נותנת החסות. ווסט ברומיץ' לא מצאה ספונסר חדש ואסטון וילה החליטה להעניק חסות לגוף צדקה, שלא משלם עבור הופעתו על החולצה כסף".

 

 

לפי זאסטראו, עיקר הכוח של הבונדסליגה הוא ביציבות. לדבריו, בספרד ובאיטליה למשל ירדו הסכומים שמעניקות חברות לחסויות חולצה. בהולנד, לעומת זאת, נמצאות העלויות של חסויות החולצה בעלייה ניכרת.

 

צילום: איי אף פי
שחקנים גרמנים עם חסות על חולצותיהם. העיקר היציבות צילום: איי אף פי
 

18 הקבוצות הגרמניות בבונדסליגה מכניסות 102.8 מיליון יורו בסך הכל מחסויות חולצה. בפרמיירליג לעומת זאת, 17 קבוצות מתוך 20 מכניסות 85.33 מיליון יורו. איטליה נמצאת במקום השלישי, עם הכנסות מחסויות חולצה בשווי 70.3 מיליון יורו (כ-18 מתוך 20 קבוצות במדינה משחקות עם חסות חולצה). הליגה הצרפתית במקום הרביעי עם הכנסות מחסויות חולצה בשווי של כ-50 מיליון יורו. לכל הקבוצות בליגה הצרפתית יש חסות ראשית.

 

בהולנד סך חסויות החולצה עומד על 42.08 מיליון יורו (ל-18 קבוצות) ובספרד - 17 קבוצות מכניסות מחסויות חולצה כ-42.08 מיליון יורו.

 

הסכמי החסות הגדולים באירופה הם של באיירן מינכן, המקבלת חסות מטי-מוביל בהיקף של 17.03 מיליון ליש"ט בשנה.

מנצ'סטר יונייטד עם חסות של 15.07 מיליון ליש"ט בשנה מחברת הביטוח AIG. 12.78 מיליון ליש"ט מקבלת ריאל מדריד מ- BWIN, הפורשת חסותה גם על מילאן בהיקף של 10.22 מיליון ליש"ט בשנה. סמסונג מובייל נותנת 10.73 מיליון ליש"ט בשנה לצ'לסי ואילו גזפרום הולכת עם שאלקה, עם חסות של כ-10.22 מיליון ליש"ט בשנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x