סגור
סניף דרים ספורט חוצות המפרץ אאוטלט
סניף דרים ספורט (צילום: פייסבוק/חוצות המפרץ אאוטלט)

שלוש שנים מהקמתה: ריטיילורס סוגרת את רשת דרים ספורט

אחרי שכבר סגרה את אתר הסחר של המותג, כעת ריטיילורס סוגרת גם את 11 חנויות דרים ספורט. ההחלטה התקבלה נוכח תרומתה השלילית של הפעילות לתוצאות החברה - דרים ספורט לא הצליחה לעבור לרווחיות מיום הקמתה

ריטיילורס סוגרת את פעילות רשת דרים ספורט, שמפעילה 11 חנויות ואתר סחר מקוון המתופעל על ידי טרמינל איקס. ההחלטה התקבלה נוכח תרומתה השלילית של הפעילות לתוצאות החברה. החברה תרשום הפסד של 11-9 מיליון שקל, שיירשמו ברבעון הרביעי לשנת 2023.
סגירת רשת הספורט תהיה הדרגתית וצפויה להימשך כחצי שנה. חלק מחנויות המותג יוסבו למותגים אחרים של החברה, ויתר החנויות יועברו לצדדים שלישיים או למותגים מקבוצת פוקס, בעלת השליטה בריטיילורס.
דרים ספורט לא הצליחה לעבור לרווחיות מיום הקמתה לפני כשלוש שנים. בין הפתרונות עליהם חשב הראל ויזל יו"ר ריטיילורס עלו גם נסיונות להסב את המותג לרשת ספורט בינלאומית, אך נראה כי המלחמה וגם אי הצלחתה של הרשת הבריטית JD בישראל הובילו להחלטה של ויזל לחסל את הפעילות של דרים ספורט. ברבעון השני איחדה החברה את מטה דרים ספורט ביחד עם פוטלוקר כדי לחסוך עלויות, וכבר אז סגרה את אתר הסחר של המותג.
הכנסות ריטיילורס, שמפעילה גם את רשתות נייקי ופוטלוקר, ירדו באוקטובר ונובמבר 2023 ב-8% ו-10% בהתאמה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. את הרבעון השלישי של 2023, שהסתיים בספטמבר, לפני פרוץ המלחמה, חתמה ריטיילורס עם עלייה של 30% בהכנסות שהגיעו ל-524 מיליון שקל, זאת הודות לפתיחת חנויות חדשות של רשת נייקי באירופה ובקנדה. הרווח הנקי צמח ב-13% ל-29 מיליון שקל, כשהעלייה בהכנסות קיזזה ירידה במכירות החנויות הזהות (סניפים שהיו פעילים הן ברבעון המדווח והן ברבעון המקביל אשתקד, המשמש להשוואה) בכל רשתות הספורט של הקבוצה.