סגור

המרוויחות מהריקול: ההזדמנות החד־פעמית של המתחרות של שטראוס

היעלמות כל מוצרי שטראוס מהמדפים מהווה הזדמנות חד-פעמית ליצרניות המתחרות בה ומתקשות לערער את הובלתה בענף

עוצמתה של שטראוס בשוק הממתקים מורגשת יותר מתמיד נוכח היעלמות כל מוצריה מהמדפים, אירוע שמהווה הזדמנות חד־פעמית ליצרניות המתחרות בה ומתקשות לערער את הובלתה בענף.


כך לדוגמה בקטגוריית טבלאות השוקולד, שטראוס אוחזת ב־52.5% עם מותג “פרה”; יוניליוור במקום השני עם 9.7% בלבד עם מותג ורד הגליל, שמיועד על פי רוב לאפייה. בקטגוריה זו תהיה זו דיפלומט שתנסה למלא את החלל שנוצר עם מותג מילקה. גם שסטוביץ, שקיבלה לידיה לפני כשנה את מותג השוקולד צ'וקטה, שהתקשה להתרומם, תוכל לנגוס במדף השוקולד של עלית.
בקטגוריית הוופלים אוחזת שטראוס ב־26.3% מהמכירות, כשמובילת השוק היא ליימן שליסל עם מותג הפרימיום לואקר. הריקול פתח חלון הזדמנויות חסר תקדים לחברת מן, שמציעה מוצר מקומי במחיר נמוך. ליימן, המשווקת את מותג הסוכריות יוגטה, תתעל את היעדרות סוכריות הטופי של עלית לטובת קידום המותג.

1 צפייה בגלריה
נעם וימן, בעל שליטה ומנכ”ל דיפלומט, ואבי בן אסאייג, מנכ”ל אסם
נעם וימן, בעל שליטה ומנכ”ל דיפלומט, ואבי בן אסאייג, מנכ”ל אסם
מימין: נעם וימן, בעל שליטה ומנכ”ל דיפלומט, ואבי בן אסאייג, מנכ”ל אסם. הזדמנות להשתלט על המדפים של עלית
(צילומים: קרן בן ציון, איציק שוקל)

בקטגוריית המסטיקים צפויה ריגלי, השולטת במכירות עם נתח של 44.8%, להתעצם עוד יותר ולהעביר לידיה חלק מהנתח של מסטיק מאסט של עלית, האוחז בכרבע מהשוק. אסם, דיפלומט ושסטוביץ יפעלו לחשוף את מותגי העוגיות שלהן גם על שטחי המדף של שטראוס, שהחזיקה ב־16.3% מהם עם העוגות והעוגיות מתוצרתה.
בעוד בשלב הראשון ראו המתחרים ביציאה של שטראוס הזדמנות לצמצם מבצעי הוזלות, במחשבה שנייה זוהתה הזדמנות לתעל את הסיטואציה לטובת חשיפת מוצריהם לצרכנים, ועל רקע זה צופים הקמעונאים כי מבצעי ההוזלות יוגברו בשבועות הקרובים. גם אחרי זיהוי מקור הבעיה, תיקון הליקויים וקבלת אישור משרד הבריאות לחזור לייצר, לשטראוס צפויים חודשים מאתגרים עד שתוכל למלא את מדפי החנויות. ניתן להעריך כי החברה תאתר יצרנים בחו"ל ותעביר אליהם ייצור חלק ממוצריה, כדי לצמצם את משך ההיעדרות מהמדפים וכן לתת מענה לביקוש הגדול שצפוי לה.