$
חדשות נדל"ן

תל אביב הידרדרה למקום ה־46 במדד שבוחן 160 ערים להשקעה

בסוף 2020 הגיעה תל אביב למקום 46, לאחר ששנה קודם הגיעה למקום 39. מדד גוף ההשקעות שרודרס מבוסס על 4 אבני בוחן: כלכלי, סביבתי, חדשנות ותחבורה. הסיבה להידרדרות במיקום של תל אביב היא בעיקר השיפור הגדול יותר שהציגו הערים המתחרות

דותן לוי 06:5823.03.21

תל אביב הידרדרה בדירוג של מדד גוף ההשקעות שרודרס שבוחן 160 ערים להשקעה. בסוף 2020 הגיעה תל אביב למקום 46, לאחר ששנה קודם הגיעה למקום 39. המדד מבוסס על ארבעה אבני בוחן: כלכלי, סביבתי, חדשנות ותחבורה. הסיבה להידרדרות במיקום של תל אביב היא בעיקר השיפור הגדול יותר שהציגו הערים המתחרות.

 

בנושא התחבורה שוקללו חמישה רכיבים, ים, כבישים, רכבות, אוטובוסים ומטוסים, אלה נקבעים על סמך זמן ההליכה הממוצע המשוקלל של האזרח אל נקודת התחבורה הקרובה ביותר. תל אביב קיבלה ציון טוב בתחבורה הודות לשירות האוטובוסים שהיא מציעה והקרבה אל שדה התעופה. במדד החדשנות דירוגה של אוניברסיטת תל אביב עלה למקום 219, לאחר ששנה קודם היה ב־230.

 

תל אביב. קיבלה ציון טוב בתחבורה תל אביב. קיבלה ציון טוב בתחבורה צילום: אוראל כהן

 

 

לונדון נבחרה כעיר מספר אחת בעולם עבור משקיעי הנדל"ן, בעיקר בזכות קטגוריות החדשנות והתחבורה. אל המקום השני הגיעה סן פרנסיסקו, שהיא מרכז טכנולוגי חשוב שממוקמות בו כמה מהחברות המובילות בעולם. את המקום השלישי תפסה בוסטון בזכות מרכזי המחקר המפורסמים בעולם: המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס והרווארד.

 

הוגו מאצ'ין, מנהל תיקים ומנהל שותף בתחום ערים גלובליות בגוף ההשקעות שרודרס: "במשבר הקורונה רבים עברו לעבוד מהבית, ובעלי משרדים יצטרכו כעת להתמודד בצורה אגרסיבית עוד יותר על הלקוחות... ערים שיעודדו פיתוח שטחים פתוחים ובניינים ירוקים יותר יהיו בעמדת יתרון בתחרות על כישרון והון".

x