שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן עולמי

אחרי סן פרנסיסקו וטורונטו: בוסטון מגבילה את Airbnb

בעלי נכסים מושכרים יידרשו לגור בדירה 9 חודשים בשנה ולשלם עמלת רישוי, מה שמאיים על פוטנציאל ההנפקה של החברה שמתוכננת ל־2020

שירות כלכליסט 08:1705.12.19

בתחילת השבוע הציגה בוסטון רגולציה חדשה על פעילות פלטפורמת שיתוף הדירות Airbnb בתחומה, כך שכעת נדרשים המארחים לקבל אישור מהעירייה כדי להשכיר את נכסיהם לתקופות קצרות. על כך דיווח אתר CNBC.

 

 

 

החקיקה החדשה מחייבת את המארחים להיות בעלי הדירה, והם גם יתגוררו בנכס תשעה חודשים לפחות בכל שנה. בנוסף, כל מארח יוכל להשכיר דרך Airbnb נכס אחד בלבד. אישור הפעילות יתחדש מדי שנה בכפוף לקריטריונים הקבועים בחוק, ובעלי הנכסים יידרשו לשלם עבור הרישיון.

 

הפיקוח החדש נועד למנוע מדירות מגורים להפוך לדירות שמרבית הזמן מתפקדות כנכסים לשכירות קצרה. יחידות מגורים כאלה, טוענים עורכי דין, מנפחים את שוק הדיור ומבריחים דיירים שמעוניינים לגור בבוסטון בטווח הארוך.

 

בתי בוסטון על רקע נהר הצ'ארלס בתי בוסטון על רקע נהר הצ'ארלס צילום: בלומברג

 

בחודש שעבר, לפני כניסתה לתוקף של המגבלה החדשה, היו רשומים בפלטפורמה 4,000 נכסים בבוסטון. שלשום דיווחה העירייה כי עד כה הוגשו 1,778 בקשות רישום, מתוכן אושרו 737.

 

מהלך זה מגיע על רקע הסלמה ברגולציה החלה על Airbnb ברחבי העולם, בעודה נערכת להנפקה ב־2020. על פי אנליסטים, ההגבלות עלולות לפגוע במודל העסקי של החברה ובתדמיתה בקרב משקיעים.

 

לפני שבועיים אישרה טורונטו חקיקה למגורים קצרי טווח המחייבים את בעלי הבתים לגור בנכס שהם רושמים ב־Airbnb. בחודש שעבר הצביעו תושבי ג'רזי סיטי בעד הטלת מגבלות על פלטפורמת שיתוף הדירות. זאת, לאחר שהחברה, ששוויה מוערך ב־30 מיליארד דולר, הזרימה 4.2 מיליון דולר לקמפיין נגדי. בשנה שעברה, בעקבות חקיקה מקומית, נחתך בחצי מספר הדירות הרשומות בפלטפורמה בסן פרנסיסקו. גם ברצלונה, לונדון וערים אירופיות נוספות הצרו את צעדיה של Airbnb.

x