$
חדשות נדל"ן

בלגן בשוק הפשפשים

קבוצת רכישה של GLM הוציאה צו הרחקה נגד קבלן פרויקט בשוק הפשפשים לאחר שלטענתה תקע את העבודות. הקבלן טוען: העסקים במקום הפריעו לפעילות

דותן לוי 08:1510.08.15

סכסוך ממושך עם קבלן הביצוע יוביל לעיכוב של כשנה בפרויקט של קבוצת רכישה בשוק הפשפשים ביפו, וככל הנראה גם לתוספת כספית מצד חברי הקבוצה.

 

במסגרת הפרויקט, שארגנה חברת גלובל לנדמרק (GLM) שבשליטת עופר בן דור, נרכש בניין מהתקופה העותמנית ברחוב רבי חנינא 9, ועל בסיסו תוכננה תוספת של 3.5 קומות הכוללת 20 דירות.

 

הדמיית המבנה ברחוב רבי חנינא ביפו הדמיית המבנה ברחוב רבי חנינא ביפו

 

אך לטענת קבלן הביצוע, חברת הבנייה שחר ידגר, בעלי העסקים בבניין החלו להפריע פיזית להקמת הפרויקט כמה חודשים לאחר שהחלה עבודת חיזוק המבנה הקיים בנובמבר 2014.

 

לטענת הקבלן, בעלי העסקים התעלמו מצו "מבנה מסוכן", החנו את הרכבים כך שלא ניתן יהיה לבצע עבודות ועוד. לדבריו, הסילוק נעשה בצורה עבריינית ואלימה, וכלל גם פריצת מנעולים שהתקין ופירוק גדרות ושלטים. הקבלן אף מציין שתלונה רשמית בנושא הוגשה למשטרה.

 

עוד הדגיש הקבלן כי ליזמים (קבוצת הרכישה) לא היו תוכניות מספקות לביצוע הפרויקט וכן שהתכנון ההנדסי לבניין היה כושל.

 

מנגד, טענו מארגני הקבוצה שהקבלן הפסיק את עבודתו בצורה חריגה מאוד אף שלא היתה כל התנגדות מצד בעלי העסקים במקום, ואף תפס חזקה על השטח עד שהוצא נגדו צו הרחקה מבית משפט.

 

לטענתם, הקבלן סירב לחדש את העבודות למרות פגישות רבות שנעשו איתו, ובשבועות הקרובים הם צפויים לחתום על הסכם עם קבלן חדש ולהמשיך בעבודות.

 

GLM בונה הן במסגרת קבוצות רכישה והן במסגרת יזמות רגילה והתחדשות עירונית. לקבוצה פרויקט קבוצת רכישה ברחוב בן גמליאל ביפו וכן בגדוד העברי, בצ'לנוב ובהגר"א בתל אביב. לקבוצה פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית ביהוד, רמת גן, גבעתיים, תל אביב ובת ים.

 

לחברת שחר ידגר ניסיון בפרויקטים של קבוצות רכישה ופרויקטים בסקטור הציבורי, ובהם בתי ספר, מבנים בבתי חולים ומבני ציבור אחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x