$
נדל"ן עולמי

האחוזה שהיתה בבעלות ריצ'רד ניקסון מוצעת למכירה ב-75 מיליון דולר

נשיא ארה"ב לשעבר רכש את האחוזה ב-1969 תמורת 1.5 מיליון דולר, ומכר אותה בשנות ה-80; במקום התארחו מנהיגים רבים, בהם לאוניד ברז'נייב, לצד ידוענים כמו פרנק סינטרה

שירות כלכליסט 18:5204.04.15
אחוזה השוכנת למול האוקיינוס, שהיתה בבעלות נשיא ארה"ב לשעבר ריצ'רד ניקסון ושימשה אותו כ"בית הלבן בחוף המערבי" במהלך כהונתו, מוצעת למכירה עבור 75 מיליון דולר.

 

גאווין הרברט, מייסד חברת התרופות אלרג'ן, רכש את הנכס והשטח הסובב אותו מניקסון בשנות ה-80, וכעת הוא מציע אותו למכירה.

 

האחוזה, שכונתה על ידי ניקסון לה קאסה פסיפיקה, שוכנת בשטח מבודד בסן קלמנטה, קליפורניה, ומשקיפה על האוקיינוס. השטח, המשתרע על פני 22 דונם, כולל את האחוזה וכן בית אורחים עם שני חדרי שינה, מגורים לעובדים, חממה, בריכה, מגרש טניס, גנים ומדשאה גדולה.

 

האחוזה המוצעת למכירה האחוזה המוצעת למכירה צילום: ויקיפדיה

 

האחוזה עצמה, שנבנתה בשנות ה-20 של המאה הקודמת, היא בגודל 830 מ"ר וכוללת רצפות עץ ותקרות מעוטרות. המקום כולל גם משרד המשקיף לאוקיינוס, בו השתמש ניקסון, סוויטה מרכזית עם חדר אמבטיה צמוד וחדר ארונות. הסלון נפתח לעבר חצר הכוללת מזרקה.

 

האחוזה נרכשה לשימושו של ניקסון ב-1969 עבור 1.5 מיליון דולר. התארחו בה שורה של מנהיגים, בהם ראש ממשלת יפן לשעבר אייסאקו סטו , המנהיג הסובייטי לאוניד ברז'נייב, שערך ביקור מפורסם במקום בקיץ 1973 ונשיא ארה"ב לשעבר לינדון ג'ונסון שחגג במקום את יום הולדתו ה-61. כמו כן, הבית אירח מפורסמים כמו פרנק סינטרה וג'ון ווין.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x