$
חדשות נדל"ן

גפני: "נתניהו נגד חוק מע"מ 0"; יש עתיד: "ראש הממשלה הצביע בעד"

לדברי ח"כ גפני, הוא ויעקב ליצמן נפגשו אתמול עם רה"מ, וביקשו לשמוע את עמדתו בעניין חוק מע"מ 0%. יש עתיד: "לא מתרגשים מנסיונות החרדים לטרפד את החוק"

רוני זינגר 17:3809.09.14

"אנחנו הבנו מראש הממשלה באופן ברור שהוא נגד חוק מע"מ 0%", כך טוען ח"כ משה גפני (יהדות התורה) במהלך דיון שהתקיים בוועדת הכספים בעניין הצעת החוק.

 

 

גפני דיבר בפתח הדיון הבוקר, וסיפר כי אתמול נפגשו הוא וחברו לסיעה יעקב ליצמן לפגישת עדכון עם בנימין נתניהו, במהלכה לצד סקירה ביטחונית, ביקשו השניים לשמוע את עמדתו בעניין חוק מע"מ 0%. לדברי גפני, "הבנו באופן ברור" מדברי נתניהו כי הוא מתנגד לחוק. 

 


מ"יש עתיד" נמסר כי הם אינם מתרגשים מנסיונות החרדים לטרפד את החוק. לדבריהם, "ממשלת ישראל כולל ראש הממשלה הצביעה בעד החוק והוא עבר קריאה ראשונה בכנסת. הדיונים על החוק בוועדת הכספים כולל היום, מתקדמים בצורה טובה והחוק יגיע לאישור סופי בתחילת המושב הקרוב. אנחנו נמשיך לפעול להורדת מחירי הדיור במסגרת התכנית הרחבה של קבינט הדיור וזאת על מנת שזוג צעיר יוכל לרכוש דירה במחיר שפוי".

 

ח"כ משה גפני ח"כ משה גפני צילום: עמית שעל

 

לפני מספר חודשים כאשר נבחנו תוכניות הדיור השונות לקראת אישורן בקבינט, פורסם כי נתניהו תמך בתוכניתו של שר השיכון אורי אריאל מחיר מטרה והסתייג מהצעת חוק הפטור ממע"מ 0% של לפיד, ואולם לבסוף לאחר ויכוחים ואיומים סוכם כי שתי התוכניות יאושרו גם יחד.

 

עוד סיפר גפני כי נתניהו הכחיש בפניו דברים שמסר לאחרונה יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי, ולפיהם התקשר אליו ראש הממשלה וביקש ממנו לקדם את החוק בוועדה. "ראש הממשלה הכחיש בפנינו שדיבר איתך וביקש לקדם את החוק", צעק גפני לעבר סלומינסקי שהשיב כי לא טען שנתניהו דיבר עמו אישית. "אמרתי שהוא דיבר עם ראשי מפלגתי וביקש מהם את הדבר", השיב סלומינסקי. ליצמן קרא לעברו של סלומינסקי: "זה לא מה שאמרת בוועדה. זה עוד שקר שלך".

 

חבר ועדת הכספים ח"כ עיסאוי פריג׳ (מרצ) ביקש מסלומינסקי להפסיק את הדיונים על החוק עד ראש הממשלה יבהיר את עמדתו ביחס אליו. "אין כל סיבה שנמשיך לבזבז את זמננו באישור חוק שלא יעבור בשל התנגדותו של ראש הממשלה. גם העובדה ששר האוצר בוחר לאיים כי יפרק את הקואליציה אם יעלו מיסים, אך לא במקרה שהחוק שהוא מוביל לא יעבור, מלמדת שאולי שר האוצר יודע משהו שאנחנו לא יודעים על עמדת ראש הממשלה".

 

מלשכת ראש הממשלה טרם הגיעה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x