$
חדשות נדל"ן

אושרה העברת 47 מיליון שקל למשרד השיכון, 3 יישובים בשטחים לא ברשימה

למרות שהוסרו מהרשימה, בדיקת "כלכליסט" מעלה כי בקשת ההעברה למשרד השיכון גדלה ב-47 מיליון שקל, מאז הוגשה אותה בקשה לפני כחודש ללא הסבר

רוני זינגר 12:4726.05.14

ועדת הכספים אישרה הבוקר (ב') העברת כ-609 מיליון שקל למשרד השיכון, לאחר שסיעות הבית היהודי ויש עתיד הגיעו לסיכום בעניין. ההעברה התקציבית למשרד השיכון המתינה שבועות ארוכים, לאחר שבמפלגת יש עתיד התעקשו שלא יעבירו כסף למימון היישובים מעלה אדומים, אריאל וגבעת זאב - כפי שביקשו במשרד השיכון.

 

הוויכוח בין הסיעות התרחב גם סביב סוגיות נוספות שבוערות בימים אלה בכנסת ובממשלה, אך ככל הנוגע לוועדת כספים, סוכם בימים האחרונים כי 3 יישובי המחלוקת יירדו לפי שעה מרשימת היישובים להם נדרש הכסף.

 

למרות שהוסרו מהרשימה 3 היישובים, בדיקת "כלכליסט" מעלה כי בקשת ההעברה למשרד השיכון שהוגשה הבוקר, גדלה ב-47 מיליון שקל, מאז הוגשה אותה בקשה לפני כחודש. מדובר כאמור בדיוק באותה בקשה, פחות 3 יישובים, אך הבקשה החדשה אינה מפרטת סעיף המסביר לצורך מה נוספו 47 מיליון שקל לבקשה.

 

העיר אריאל העיר אריאל צילום: יריב כץ

 

חברי הוועדה אישרו את ההעברה של הכסף, המיועד בין היתר לתקצוב החזקה בדיור ציבורי, תקצוב לתמיכת חיזוק מבנים באזורי שיקום באמצעות תמ"א 38, תקציב לחברות מתכננות במקומות שונים בארץ ולחברות מנהלות בנצרת עילית, מגדל העמק, יפיע, כרמיאל ועוד.

 

באשר לסעיף שעורר את המחלוקת וכלל את 3 היישובים שהורדו, נכתב כי יועברו 35.5 מיליון שקל "עבור תוכנית עבודה לתכנון שכוללת בין היתר את היישובים: בית שאן, חצור הגלילית, טבריה עילית, כרמיאל מגדל העמק, נצרת עילית, עפולה, צפת, קצרין, קרית שמונה, טירת הכרמל, יוקנעם עילית, נהריה, עכו, קרית טבעון, רכסים, אשדוד, בני עי״ש, כוכב יאיר, לוד, רחובות, רמלה, אופקים, אילת, באר שבע, דימונה, ירוחם, מצםה רמון, נתיבות, ערד, שדרות, אשקלון, בית שמש וירושלים".

 

העברה עבור החטיבה להתיישבות בסך 170 מיליון שקל, לא עלתה כלל לאישור הוועדה לאור התנגדות יש עתיד שדורשת כי תוחל שקיפות על החטיבה קודם לכן. ואולם, מסתמנת פשרה בעניין - לאחר שחברי יש עתיד יקבלו את הפירוט באשר לאן עובר הכסף - וקיים סיכוי כי ההעברה לחטיבה להתיישבות תאושר בשבוע הבא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x