שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

בכיר בגינדי השקעות: "ב-99% לא הייתי נכנס לגור בדירה"

בגינדי השקעות דורשים מבני הזוג לוינגר להתגורר בדירה שבה קרסה המרפסת שלהם, אף שסמנכ"ל הפרויקטים בחברה, תומר אלפסי, הודה בפניהם שרצונם לא לשוב לדירה מוצדק. בני הזוג: "מנסים לרמוס אותנו". גינדי: "דרישותיהם מופרכות"

דותן לוי 07:1401.04.14

"שאלת אותי אם הייתי נכנס לדירה... זה עניין מאוד סובייקטיבי ותלוי בהרבה מאוד גורמים, ב־99% הייתי אומר לך שלא, ויש 1% שאם לא היתה לי ברירה הייתי חוזר, אבל זה לא רלבנטי ולא על הפרק". כך אמר תומר אלפסי, סמנכ"ל פרויקטים ותפעול בחברת גינדי השקעות, לבעל הדירה שבה קרסה המרפסת בחדרה, אלעד לוינגר, חמישה ימים לאחר הקריסה שהתרחשה ב־23 בדצמבר 2013.   

  

 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

אלעד ואשתו הדר, המתגוררים כעת בדירה שכורה בנתניה עם שתי בנותיהם בנות השמונה חודשים, הם כרגע מהמשפחות האחרונות שטרם חתמו על הסכם פיצוי עם גינדי השקעות. במוקד המחלוקת בין בני הזוג לחברה עומדת השאלה האם יתגוררו בדירה. בעוד בני הזוג מסרבים להיכנס לדירה ודורשים לקבל בחזרה את הסכום שבו רכשו אותה - כ־1.2 מיליון שקל - בתוספת פיצוי כספי, מסרבת לכך גינדי השקעות ודורשת כי הם יתגוררו בדירה. עד כה חתמו על הסכם פיצוי עם החברה 26 מ־38 בעלי הדירות בבניין שבו קרסה המרפסת, ואילו בבניין הסמוך של גינדי איש מבעלי הדירות לא חתם על הסכם.

 

"היה לי בלאק־אאוט"

 

בבוקר הקריסה אלעד ישב בדירה של חמו בנתניה, ולפני שיצא לעבודה צפה בטלוויזיה בדיווח ראשוני על האירוע בחדרה. "הלכתי לעבודה ואחרי שעה קיבלתי טלפון מגיסי שגם הוא רכש דירה בפרויקט, ואמר לי להסתכל בחדשות באינטרנט. היה לי בלאק־אאוט, הרגשתי שכל העתיד שלי נמחק ברגע, הדירה הזו היא כל מה שהיה לי וכל כך חיכיתי להיכנס אליה ובעצם להתחיל את החיים שלנו כמשפחה עם אשתי והתאומות שרק נולדו לנו. כשאתה רואה את המרפסת שלך מצולמת בכל מקום אתה מתחיל לשחזר את מספר הפעמים שבהן אתה והאנשים הכי יקרים לך עמדתם עליה, ומה היה קורה אם היא היתה נופלת במועד אחר. באותן שעות ראשונות לא הצלחתי לעבוד ולא נרגעתי, הרמתי טלפון לבחור בשם אלון מגינדי, שאלתי אותו אם זו הדירה שלי והוא אמר שאין לו פרטים ופשוט ניתק לי את הטלפון. נסעתי לבניין וחשכו עיניי. מאז הייתי שם עוד פעמיים והתחושה היא מאוד קשה, אני מסתכל על הבניין ומרגיש כאילו היה שם פיגוע".

 

אלעד והדר לוינגר (מימין) ומנור גינדי. "מה עשינו שצריך להילחם בנו?" אלעד והדר לוינגר (מימין) ומנור גינדי. "מה עשינו שצריך להילחם בנו?"

 

עם מי נפגשת מאז הקריסה?

"עם תומר אלפסי (סמנכ"ל הפרויקטים). אורי (לוי, מנכ"ל משותף - ד"ל) לא היה מוכן להיפגש איתי בהתחלה, הוא אמר שזה לא הזמן הנכון אבל הוא ישלח אליי מישהו בכיר כי 'ככה זה עובד בחברה'. לפגישה עם אלפסי הגעתי עם קרוב משפחה כי לא הייתי במצב נפשי לדבר. השיחה איתו לא הרגיעה אותי, הבנתי שהם משכו אותי והיום אני מבין שהם חיכו לחתום עם יתר הדיירים. הם לא רצו שאני אהיה חלק מהקבוצה של הדיירים".

 

בשום מקרה לא תיכנסו לגור בדירה?

"אני אגיד את זה מאוד ברור: משפחת לוינגר לא תיכנס לדירה הזו, אמרנו להם את זה עשרות פעמים, ואם אלפסי אומר לי שב־99% הוא לא ייכנס לדירה אז מה זה אומר? שהחיים שלו שווים יותר מהחיים שלי ושל המשפחה שלי? אני מזמין את מנור גינדי ואורי לוי לדירה, שייכנסו לגור שם ויוכיחו שהם מאמינים בבניין".

 

לטענת אלעד, "כמה ימים לאחר קריסת המרפסת בגינדי אמרו לי חד־משמעית: 'אל תלך לדבר עם התקשורת ואנחנו נדאג לפצות אותך'. גם לפני כן לא רצתי לתקשורת, הגעתי לבניין ותפסו אותי שם עיתונאים מיד אחרי האירוע. לא התכוונתי לפגוע בגינדי, אבל אני מרגיש ששלושה חודשים אחרי הם ממשיכים לדרוך עליי, מנסים לרמוס אותי".

 

בפגישה בין אלפסי ללוינגר, שהוקלטה על ידו, הוסיף אלפסי כי "זה אולי נשמע לך מוזר, אבל אנחנו מנהלים מערכה. את אלעד זה אולי לא מעניין, אבל אתם בפני עצמכם, אתם לא 'בפול' עם עוד 30 ומשהו דיירים או 76 הדיירים של שני הבניינים". לדברי לוינגר, "בפגישה אחרת שלי עם נציג החברה הוא אמר לי שהם יילחמו בי. מה עשיתי להם שצריך להילחם בי? גינדי עושים כל מאמץ כדי שאנחנו ויתר הדיירים נחזור לגור בבניין. רוב הרוכשים הם זוגות צעירים והם מפעילים לחץ בדיוק בנקודות של הכסף והזמן. זה לא הגיוני שאנחנו הצד הנפגע ואנחנו צריכים להילחם בהם. מעולם לא עשיתי מלחמה שהיא לא במסגרת הצבא, כשכולם לקחו עורכי דין הייתי נגד ואמרתי שלא צריך את זה, לקח לי שבועיים עד שבכלל שכרתי עורך דין, אבל הם גוררים אותי בכוח לתוך המלחמה שלהם וזה מכעיס אותי. בחודש הראשון לפני ששכרתי עורך דין הם ממש משכו אותי כדי לייצר שקט תעשייתי, ככה שהזוג עם המרפסת ידבר רק איתם ולא ייצא לתקשורת. לקחתי עורך דין כי נפשית כבר לא הייתי מסוגל להתמודד עם זה. בהמשך גם נפגשתי עם אורי לוי וגם הוא חזר על זה שעוד רגע מטפלים גם בנו, זו תחושה מתסכלת כי אנחנו בעצם הנושא המרכזי ודווקא בנו לא מטפלים".

 

המרפסת שקרסה בדירת הזוג לוינגר בבניין של גינדי השקעות בחדרה. דורשים החזר התשלום על הדירה ופיצוי נוסף המרפסת שקרסה בדירת הזוג לוינגר בבניין של גינדי השקעות בחדרה. דורשים החזר התשלום על הדירה ופיצוי נוסף צילום: נמרוד גליקמן

 

"סיימתי עם מרפסות"

 

מה צריך לקרות מבחינתכם?

"אנחנו רוצים להמשיך הלאה בחיים שלנו, בסך הכל ביקשנו את כספי הדירה בחזרה עם פיצוי סביר. גינדי שכרו את הדירה שבה אנחנו מתגוררים כעת בנתניה כי במצבנו אפילו לא יכולנו לתת ערבויות, וגם עכשיו אני מרגיש כל הזמן שהכל זמני ויש חרב של פינוי על הצוואר שלי. במי פגעתי שאני צריך לחיות בצורה כזו? לפני הרכישה עשיתי לגינדי יחסי ציבור מדהימים ואפילו הבאתי להם את המשפחה שלי שירכשו דירה בפרויקט" (אחותה של הדר ובעלה רכשו אף הם דירה בבניין - ד"ל).

 

מה היית עושה עם הכסף והפיצוי?

"רוכש דירה חדשה. אנחנו רוצים בית, זו הסיבה לכך שקנינו דירה, אבל מובן שזה לא יהיה בקומה גבוהה כי אני סיימתי עם מרפסות. יש הרבה יזמים וקבלנים טובים בישראל, ואני בטוח שנמצא חברה הוגנת שתדע לסייע לנו".

 

עורך דינם של בני הזוג, רם א. גמליאל, מסר: "העובדה שהמקרה הסתיים ללא נפגעים היא מזל בלבד. עצוב שרק בזכות אותו מזל והיעדר הנפגעים בנפש לא מתנהלת בעניין זה חקירה נמרצת ומקיפה".

 

מגינדי השקעות נמסר: "צר לנו שלוינגר חוזר ומשתמש באמצעים פסולים למול ניסיונות כנים של גינדי ללכת לקראתו. במסגרת הפגישות עמו הציב לוינגר דרישות מופרכות וחסרות קשר למציאות במטרה להתעשר שלא במשפט. 26 דיירים אחרים באותו בניין כבר חתמו ופוצו באופן הוגן ונדיב. על אף חוסר תום הלב בהתנהלותו של לוינגר, תמשיך גינדי לחפש פתרון הוגן ומשביע רצון עבורו, כפי שעשתה עם יתר רוכשי הדירות". 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x