$
חדשות נדל"ן

אספן גרופ ושלמה חברה לביטוח רוכשות בניין בגרמניה ב-170 מיליון שקל

מדובר בבניין משרדים בשטוטגרט אשר מושכר לתקופה של 12 שנה למדינת באדן-וירטמברג. דמי השכירות השנתיים מסתכמים ב-12 מיליון שקל ומשקפים תשואה ממוצעת של כ-7% על ההשקעה

עינת פז-פרנקל 10:3619.01.14

חברת הנדל"ן אספן גרופ ושלמה חברה לביטוח חתמו על הסכם לרכישת בניין משרדים בעיר שטוטגרט שבגרמניה ב-170 מיליון שקל. מדובר במבנה משרדים בשטח בנוי של כ-20 אלף מ"ר ו-217 מקומות חניה. הנכס מושכר לתקופה של 12 שנה למדינת באדן-וירטמברג, השוכנת בדרום מערב הפדרציה הגרמנית ושטוטגרט היא בירתה.

 

דמי השכירות השנתיים שמניב הנכס מסתכמים ב-12 מיליון שקל ומשקפים תשואה ממוצעת של כ-7% על ההשקעה בנכס, כולל הוצאות העסקה. יצוין כי דמי השכירות צמודים בחלקם למדד המחירים הגרמני.

 

הנכס שרכשו אספן גרופ ושלמה ביטוח בשטוטגרט הנכס שרכשו אספן גרופ ושלמה ביטוח בשטוטגרט

 

לצורך הרכישה, קיבלו הרוכשות התחייבות מבנק גרמני למתן הלוואה בסך של כ-114 מיליון שקל לתקופה של חמש שנים, הנושאת ריבית שנתית קבועה בשיעור של 2.65%. יתרת התמורה, בהיקף של כ- 56 מיליון שקל, תמומן על ידי הרוכשות ממשאביהן העצמיים, כאשר חלקה של אספן (70%) ביתרה זו נאמדת בכ-39 מיליון שקל וחלקה של שלמה (30%) בכ-17 מיליון שקל.

 

עבור שלמה ביטוח, בניהולו של אורי אומיד, מדובר באחת מעסקאות הנדל"ן הראשונות; אספן גרופ, בניהולו של אילן גיפמן, כבר מחזיקה שטחים מניבים בהיקף כולל של כ-315 אלף מ"ר, המושכרים ל-300 שוכרים. היא פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובחו"ל, בעיקר בגרמניה, שוויץ והולנד. נכון לסוף חודש יוני 2013 החזיקה אספן בנדל"ן להשקעה בהיקף של כ- 1.26 מיליארד שקל. יצוין כי בחודש האחרון חתמה אספן גרופ על שלוש עסקאות בגרמניה בהיקף כולל של כחצי מיליארד שקל, אחת מהן ביחד עם חברת הלמן- אלדובי.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x