$
נדל"ן עולמי

ה"וול סטריט ג'ורנל": "מיקי נפתלי - מהיזמים הפוריים ביותר של בנייני דירות בניו יורק"

מנכ"ל אלעד נכסים לשעבר ומי שפיקח על הרכישה והשיפוץ של מלון הפלאזה במנהטן הקים בניו יורק חברה בשם נפתלי גרופ שמחזיקה בנכסים בשווי של 900 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 15:3825.08.13
מיקי נפתלי, משקיע הנדל"ן שפיקח על הרכישה והשיפוץ של מלון הפלאזה בניו יורק, הולך ומתגלה כאחד מהיזמים הפוריים ביותר של בנייני דירות בעיר, כך לפחות קובע ה"וול סטריט ג'ורנל" שפרסם בשבוע שעבר כתבה על נפתלי.

 

לפי הכתבה, מאז פרש לפני שנתיים מתפקידו כמנכ"ל אלעד נכסים, נפתלי רכש או יזם את הפיתוח של כ-10 נכסים. החברה שהקים, נפתלי גרופ, מחזיקה בנכסים בשווי של 900 מיליון דולר.

 

בעסקה האחרונה, קבוצת נפתלי שילמה 20.1 מיליון דולר עבור ארבעה בניינים ברחוב 25 מערב. ב-2012 רכשה החברה מגרש באותו הרחוב תמורת 37 מיליון דולר, והיא מתכננת לבנות במקום בניין דירות של 12 קומות.

 

לפי העיתון, נפתלי הוא אחד משורה של יזמים שמקווים לנצל את העלייה במחירי השכירות של דירות בניו יורק. הוא סיפר כי קבוצת נפתלי מעסיקה 22 עובדים ומשיגה מימון מבנקים גדולים כמו HSBC ובנק דיסקונט וממוסדות נוספים כמו SL גרין רילטי.

 

מלון פלאזה ניו יורק מלון פלאזה ניו יורק צילום: בלומברג

 

 

נפתלי (51) גדל בתל אביב והחל את דרכו בתחום הנדל"ן כסטודנט להנדסה וניהול באוניברסיטת דרום קליפורניה. "התחלתי לעבוד כמנהל בניין דירות עוד כשהייתי סטודנט, ומשם המשכתי וניהלתי עוד שני בניינים בשכונות גרועות בלוס אנג'לס", הוא סיפר לעיתון. "ואז איש אחד ביקש ממני למצוא בניין ששותפיו העסקיים יוכלו לרכוש. לא ידעתי כלום על מציאת בניינים, אבל הצלחתי לעשות את זה. הוא ביקש ממני להציג את הבניין לשותפים, והם קנו אותו. קיבלתי עמלה מכובדת. בלי חוזה בלי כלום".

 

נפתלי עבר לניו יורק בשנת 2000, ובזכות היכרות עם יצחק תשובה החל לעבוד באלעד. "כשהתחלתי שם החברה ישבה במשרד של שני חדרים בניו ג'רזי", סיפר. אלעד היא החברה שעמדה מאחורי שיפוץ מלון פלאזה אותו רכשה ב-2004, בעסקה שהעניקה לנכס שווי של 675 מיליון דולר. נפתלי הוא שניווט את הפרויקט.

 

אולם כעת הוא מספר כי אחת הסיבות לכך שהחליט לפני שנתיים להשיק חברה משלו נובעת מכך שרצה להתמקד בתכנון ופיתוח. "לא רציתי להמשיך ולהתעסק במבנים תאגידיים. אני רוצה להקדיש את הזמן שלי ליצירת המוצר ולתכנון ופיתוח שלו", אמר נפתלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x