$
חדשות נדל"ן

קבוצת פישמן מוכרת את קרקע במנהטן ב-221 מיליון שקל

הקבוצה רכשה את הקרקע בשנת 2010 בתמורה לכ-40 מיליון דולר. מדובר בשתי חטיבות קרקע שהחברה קידמה עליהן תוכנית בנייה לפיה ניתן לבנות עליהן בניין מגורים בן 57 יח"ד

חברת דרבן השקעות ומבני תעשיה מקבוצת פישמן מוכרות קרקע במנהטן, ניו יורק תמורת כ-221 מיליון שקל.

 

הקבוצה רכשה את הקרקע בשנת 2010 תמורת לכ-40 מיליון דולר. מדובר בשתי חטיבות קרקע שהחברה קידמה עליהן תכנית בנייה אחת לפיה ניתן כיום לבנות בניין מגורים בן 57 יחידות דיור (קונדומיניום) ושטחי מסחר בשטח כולל של כ-12 אלף מ"ר. תמהיל הדירות נע בין דירות 2 עד 4 חדרים וכן פנטהאוזים.

 

 

לדברי דודו זבידה, מנכ"ל דרבן, הקרקע ממוקמת באזור מגורים מתפתח במנהטן והחברה צופה כי מחירי הדירות באזור יעלו. כשהחברות רכשו את הקרקע מחירי הדיור באזור נעו בין 1,500 ל-1,600 דולר לרגל רבוע (1 רגל רבוע = 0.093 מ"ר) וכיום הם נעים בין 1,800 ל-1,900 דולר לרגל רבוע. לכשתושלם העסקה, צפויות החברות לרשום רווח של כ-60 מיליון שקל.

 

מנהטן (ארכיון) מנהטן (ארכיון) צילום: בלומברג

 

בנוסף, מסביר זבידה, על פי ההסכם בין החברות לרוכש הקרקע, הן עתידות לקבל כ-15% מהרווחים שיווצרו ממכירת הדירות. על פי הדיווח מדובר בכ-32 מיליון שקל, אך זבידה מעריך כי אם מחירי הנדל"ן במנהטן ימשיכו לטפס סכום זה יגדל באופן משמעותי.

 

השלמת העסקה צפויה להתבצע במהלך הרבעון השלישי של 2013 וזו תלויה השלמת העסקה מותנית בביצוע הליכים פרוצדוראליים הקשורים ברישום הבעלות על הקרקע.

 

זבידה, הוסיף בשיחה עם "כלכליסט" כי המדיניות בקבוצה כיום היא לצאת למימוש נכסים שהגיעו למיצוי הפוטנציאל שלהם. " הקרקע הזו הגיעה לנקודת מבחן ויכולנו כעת לבחור בין לפתח אותה ולהכיר בהכנסה ממנה בעוד שלש שנים לבין למכור ולהכיר ברווח עכשיו ולא להיכנס לסיכון הקמה בניו יורק. אנחנו לא מתאהבים בנכסים ואיפה שאפשר לממש פוטנציאל אנחנו ממשים", אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x