$
חדשות נדל"ן

רמי לוי נקנס במיליון שקל בגלל חריגות בנייה במבשרת

חברת רמי לוי שיווק השקמה הורשעה לאחר שלא פירקה מבנה שהוצא לו צו הריסה בסופרמרקט שבבעלותה במבשרת ציון

חברת רמי לוי שיווק השקמה שבבעלות רמי לוי חויבה בתשלום של מיליון שקל שאותם תידרש לשלם לוועדה המקומית הראל, זאת בשל עבירות בנייה בסופרמרקט שבבעלותה ברחוב החוצבים שבמבשרת ציון - כך נודע ל"כלכליסט".

  

מגזר הדין שעליו חתום השופט ירון מינטקביץ מבית משפט השלום
בבית שמש עולה כי לוי הורשע כבר בשנת 2006 בהקמת מבנה ממתכת ופח בשטח של 1,000 מ"ר ששימש לממכר מזון, אף שעל פי תוכנית הבנייה היה מיועד למלאכה. בשנת 2008 אף ניתן צו לאיסור השימוש במבנה והריסתו, אך מאז ועד היום לא פרק לוי את המבנה והמשיך לעשות שימוש בקרקע בניגוד לצו.

 

בנוסף לחריגה זו, בשנת 2009 הוגשה עתירה נוספת על ידי הוועדה המקומית הראל בשל חריגות בנייה נוספות - אחת בשטח 30 מ"ר ששימשה למכירת ירקות, והשנייה בשטח של 10 מ"ר ששימשה כחדר אוכל לעובדי הסופרמרקט. עתירה נוספת הוגשה בשנת 2011 כאשר נוסף במקום מבנה עשוי מתכת וחומרים קלים בשטח 600 מ"ר, שבו השתמש הסופרמרקט כמחסן.

 

"אני רואה בחומרה רבה עבירה של אי־קיום הצו השיפוטי", כתב השופט בגזר הדין. הוא הוסיף כי "העונש הראוי בגין עבירה זו הוא מאסר מותנה וקנס כספי כבד, וניתן למצוא מקרים לא מעטים שבהם אף הוטלו מאסרים בפועל על עברייני בנייה אשר לא קיימו צו הריסה".

 

על פי גזר הדין חברת רמי לוי הודתה באישומים המיוחסים לה ואף הרסה חלק מהמבנים, וכן 200 אלף שקל כבר עברו לוועדה כמקדמה. את היתרה היא תידרש לשלם עד 15 במרץ, ובמקביל הערת אזהרה תירשם בפנקס רשם המקרקעין על גזר הדין.

 

עו"ד יוסי חביליו, היועץ המשפטי של ועדת הראל, אמר כי "בית המשפט קיבל את טיעוני הוועדה באשר לחומרת העבירה. ועדת הראל תמשיך לפעול בנחישות כנגד עבירות הבנייה באזור". רמי לוי מסר בתגובה: "בית המשפט הנכבד טעה כשהוא קבע את גובה הקנס. בית המשפט לא שקל מספיק את הטיעונים שיש במקרה הזה ואת המאמצים שעשינו להכשרת כל העבירות לרבות הריסת חלק מהמבנים שנבנו ללא היתר. נגיש ערעור על גזר הדין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x