שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
במלכודת הדיור

לשחרר את הקרקעות

"צבירת ההון העצמי שלי תמיד תפגר אחרי התייקרות הדירות"

ניק קוליוחין, תל אביב: "ברוסיה, משם עליתי לארץ ב־92', יש דירות מסובסדות לצעירים. לצערי, פה אין דבר כזה"

עמיר קורץ 07:1117.10.12
מי אני: ניק (28), רווק, עובד בתקשורת ומחפש דירה לשכור או לרכוש.

 

חלום הדירה: "גרתי בשכירות בכמה דירות, האחרונה היתה במלון דירות ליד רוטשילד. גרתי שם שנה וחצי בדירת 20 מ"ר ושילמתי 3,350 שקל בחודש, כולל כל ההוצאות, אבל לא מזמן עזבתי מסיבות אישיות ועכשיו אני מחפש דירה ונודד בין החברים להורים".

 

הקשיים בדרך: "בשנים האחרונות הרווחתי שכר ממוצע של 8,000 שקל נטו לחודש, אבל בגלל שעבדתי בעיקר כעצמאי לא יכולתי לתכנן לטווח ארוך. כשאתה שוכר דירה ומשלם את כל ההוצאות לבד, אתה לא באמת יכול לחסוך. ההורים אמרו לי לקחת משכנתא ולקנות דירה, במקום לזרוק את הכסף על דמי שכירות".

 

בעיות מימון: "ביררתי את נושא המשכנתא, אבל בבנק דורשים שיהיה לך הון ראשוני של מאות אלפי שקלים. זה לא משנה כמה אתה מרוויח, לא יסתכלו עליך אם אתה מגיע בלי הון עצמי מטורף. כבחור צעיר זה מתסכל לראות איך ככל שהשנים עוברות המחירים רק עולים ואתה מתרחק יותר ויותר מהדירה. גם אם אעבוד כמו מטורף זה לא יעזור לי, כי הקצב שבו מחירי הדיור עולים גבוה מקצב צבירת ההון שלי".

 

ניק קוליוחין. "גם אם אעבוד כמו מטורף זה לא יעזור לי" ניק קוליוחין. "גם אם אעבוד כמו מטורף זה לא יעזור לי" צילום: אוראל כהן

 

כאן או שם: ברוסיה, משם עליתי לארץ ב־92', יש דירות מסובסדות לצעירים, ולצערי, פה אין דבר כזה. הדירה הכי בסיסית ופשוטה בתל אביב, שם מתנהלים כל החיים שלי, עולה 1.5 מיליון ו שקל. גם אם הייתי רוצה לקנות דירה, נגיד בבאר שבע, אין לי מספיק כסף לזה".

 

מה יקרה בעתיד: "הפתרון הוא שהמדינה תיתן קרקעות בחינם או בהנחה. הרי האדמה הזו שייכת לעם היהודי, אז שומרים אותה כדי לחלק לחרדים ולמקורבים לשלטון? זה לא הגיוני שיש כל כך הרבה אדמות מדינה ולא נותנים אותן לצעירים. במקצוע שלי אתה חייב לגור במרכז, ולכן המדינה צריכה לשחרר קרקעות גם במרכז הארץ".

 

משפחות שמעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל-mail@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x