$
במלכודת הדיור

לשחרר את הקרקעות

"צריך למצוא פתרון שיאפשר גם לבני הדור שלי לקנות בתים"

אביטל אוקמן, רחובות: "אגור גם במרחק נסיעה של 45 דקות מהעבודה בשביל איכות חיים שתאפשר לגדל ילדים בצורה שפויה"

עמיר קורץ 08:4709.10.12

מי אני: אביטל אוקמן (30), רווקה, בוגרת תואר שני במינהל עסקים ורכזת הדרכה באיקאה ראשל"צ. במקור מיבנה, אבל חיה שנים בשכירות בין ירושלים, ראשל"צ, תל אביב ורחובות. "עברתי לרחובות כי אני לא יכולה להמשיך לשכור דירה בתל אביב".

 

עולם השכירות: "זה לא סוד שמשלמים המון כסף על דירות במצב נורא, בעיקר בתל אביב. כשגרתי שם עם בן זוג, שילמנו 4,500 שקל על 2.5 חדרים, והמחיר עוד עלה. אחרי שנפרדנו חיפשתי דירה חלופית אבל ראיתי שלבד זה מאוד יקר, אפילו אם זו דירת חדר. החלטתי לגור קרוב יותר לעבודה, ולכן שכרתי דירת 3 חדרים ברחובות תמורת 2,600 שקל בחודש. זה זול כי הדירה מיועדת לפינוי־בינוי.

 

אביטל אוקמן אביטל אוקמן צילום: עמית שעל

 

קניית דירה: "לפני שנתיים התחלתי לחשוב איך מנצלים את הירושה העתידית כדי לקנות בית, כלומר לבקש את ההון הראשוני מההורים עכשיו. בדקתי דירות 3 ו־4 חדרים ביבנה ובנס ציונה, אבל המחירים שם יותר מהכפילו את עצמם בשנים האחרונות. גם המשפחה בחנה בעבר דירות באזור והמחירים היו גבוהים, ומאז הם עלו עוד, אז בינתיים ירדנו מזה".

 

 

חיסכון: "אני כמעט לא מצליחה לחסוך. לא בדקתי את החשבון שלי כבר חודשיים מתוך חשש. להורים שלנו היה קל יותר להצליח מאשר לדור שלנו, כי לדעתי כשאין כלום קל יותר ליזום, לבנות ולהצליח בעוד שאנו דור שמנסה להוכיח להורים שלו שהוא יכול להסתדר לפחות כמוהם, וזה, מתברר, קשה יותר. הממשלות לאורך השנים נושאות באחריות, ומי שסובל זה מעמד הביניים שהולך ונשחק".

 

מה יהיה: "יש חיים גם מחוץ למרכז. אני אמנם לא אלך לגור בנגב, ברמת הגולן או בשטחים, אבל אני לא חייבת לגור בתל אביב. רק חבל שלא מפתחים שם את הקרקע. צריך למצוא פתרון שיאפשר גם לדור שלי לקנות בתים. אני אשמח לגור גם במרחק נסיעה של 45 דקות ממקום העבודה שלי בשביל איכות חיים שתאפשר לי לגדל ילדים בצורה שפויה".

 

משפחות שמעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל- mail@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x