$
נדל"ן עולמי

אספן גרופ רוכשת את המרכז הלוגיסטי של טימברלנד בהולנד

מדובר במרכז לוגיסטי של חברת האופנה בעיר אלמלו. היקף העסקה נאמד ב-129 מיליון שקל והנכס יניב דמי שכירות של כ-11.1 מיליון שקל בשנה

דותן לוי 10:1202.10.12

חברת הנדל"ן אספן גרופחתמה על עסקה לרכישת המרכז הלוגיסטי של חברת האופנה טימברלנד (Timberland) בהולנד תמורת כ-129 מיליון שקל (כ-25.5 מיליון אירו).

 

מדובר במרכז לוגיסטי בשטח כולל של כ-39 אלף מ"ר הממוקם בפארק לוגיסטי בעיר אלמלו (Almelo), בסמוך לגבול הולנד-גרמניה ולאוטוסטראדות המרכזיות של הולנד.

 

הקמת המבנה הושלמה בחודש מרץ האחרון, ובחודש יולי נכנסה אליו טימברלנד כשוכרת לטווח ארוך. הסכם השכירות מול טימברלנד הוא לתקופה של 10 שנים, עם שתי אופציות להארכת ההסכם בתקופות של 5 שנים כל אחת.

 

דמי השכירות השנתיים שמניב הנכס מסתכמים בכ-11.1 מיליון שקל (כ-2.2 מיליון אירו), ומשקפים תשואה של כ-8.6% על ההשקעה הכוללת בנכס. כמו כן, היות וכ-92% מסכום הרכישה ימומן באשראי, התשואה על ההון העצמי לפני פירעון קרן ההלוואה הבנקאית בחו"ל, היא מעל ל-40% בשנה.

 

 מימון העסקה מתבצע בעיקרו באמצעות הלוואה ממוסד בנקאי מוביל בהולנד, שיעמיד לרשות אספן סכום של כ-76 מיליון שקל (כ-15 מיליון יורו) לתקופה של 7 שנים, ובריבית קבועה, שתיקבע במועד השלמת העסקה הצפוי להיות בסוף החודש ועומדת כיום על 4.6%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x