$
נדל"ן

מנכ"ל קניוני עזריאלי: "אין טרנד של חזרה לחנויות הרחוב - זו המצאה של יחסי ציבור"

לדברי פאר נדיר, בתחרות עם חנויות הרחוב ניצחו הקניונים והם ימשיכו לנצח; עופר שחטר, מנכ"ל פרומול: "המשטרה לא שומרת על הקניונים וכל העלויות נופלות עלינו ומתגלגלות לחנויות"

דותן לוי 15:4621.02.12

"אין שום בסיס להערכות לפיהן יש חזרה של חנויות לרחובות הערים. זה לא משהו שקורה, אלא משהו שבעלי אינטרסים מנסים לקדם באמצעות יחסי ציבור. לעיר אין יכולת להתחרות בקניון - באקלים ובמגוון שהוא מציע. הקניונים ניצחו ותמיד ינצחו", כך אמר היום (ג') פאר נדיר, מנכ"ל קניוני עזריאלי,

בועידת הנדל"ן המסחרי השנתית של חברת מידע כנסים ואתר WinWin.

 

בהתייחסו לשכר הדירה הגבוה בחלק מהקניונים אמר נדיר, "יש למעלה מ-300 מרכזים מסחריים ושכר הדירה בחלקם הוא באמת גבוה ובחלקם הוא סביר. כל עוד יש ביקוש אפשר לגבות שכר דירה. נכון שיש גם דמי הניהול, הוצאות הביטחון, ואפילו הוצאות לכיבוי אש אבל אין לנו שליטה על כך".

 

מנגד, עופר שחטר, מנכ"ל פרומול ניהול ושיווק מרכזי קניות מקבוצת נכסי אריאל, אמר כי לדעתו מחירי השכירות בקניונים הקטנים חייבים לרדת. בתוך כך, שחטר הודה כי קיימת עלייה בדמי הניהול אך לדבריו מדובר בעלייה שנכפית גם עליהם. "הרשויות מעלות ארנונה, הן מנסות לחלוב אותנו כמה שאפשר, המשטרה לא עושה את תפקידה ולא שומרת עלינו ואנחנו צריכים לעשות את זה ואלה רק חלק מהגורמים לכך שדמי הניהול עולים". בתוך כך שחטר סבור כי עדיין משתלם לבעל חנות להשאירה בקניון, "אי אפשר להשוות בין חנויות ברחוב לבין מרכזים מסחריים, הפדיון ברחוב נמוך יותר", הוא אמר.

 

על השאלה האם השוק רווי בקניונים השיב אליאס טנוס, מנכ"ל חברת ב.ס.ט, כי "יש מקומות בהם רואים רוויה בקניונים אבל אני בהחלט רואה כמה מקומות שבהם עדיין חסרים מרכזיים מסחריים. זה מתפתח בהתאם לתשתיות הכבישים, למשל באזור הצפון. בנצרת הייתה הצלחה לקניון שבנינו עם ביג הצלחה אדירה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x