שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

המחאה שוב פוגעת בתנובה: נדחה המכרז על חלקו השני של השוק הסיטונאי

החברה ושותפותיה למתחם הודיעו כי המכרז נדחה למועד לא ידוע. הסיבה: חוסר הוודאות שבו מצוי המשק והקיפאון הקיים בשוק הנדל"ן

שי פאוזנר 10:1431.10.11

אחרי שהמחאה החברתית גרמה לתנובה להוריד את מחירי מוצריה, הודיעה היום (ב') תנובה יחד עם שותפיה במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב על דחייה ללא מועד חדש של המכרז על חלקו השני של המתחם.

 

"מועד קבלת ההצעות לרכישת המגדל הראשון בחלק השני של מתחם השוק הסיטונאי נדחה", הודיעו

היום עורכי הדין של בעלי המתחם - עיריית תל אביב (25%) וחברת השוק הסיטונאי (75%) שנמצאת בבעלות תנובה וסוחרי השוק.

המוכרים נימקו את החלטתם בחוסר הוודאות בו מצוי המשק ובקיפאון הקיים בשוק הנדל"ן במימון פרויקטים לבנייה.

 

החלק השני של מתחם השוק הסיטונאי כולל ארבעה מגדלים, בני 45 קומות כל אחד, שיכללו יחד 1,200 דירות בשטח כולל של 176 אלף מ"ר. מדובר במגדלי יוקרה. המכרז כבר נדחה פעם אחת ביולי האחרון.

 

עו"ד דייויד אמיד, ממשרד ש. בירן ושות', שמרכז את תהליך המכירה, אמר כי "שוק הנדל"ן בישראל בכלל, ובתל-אביב בפרט, נמצא בתקופת המתנה הנובעת, בין היתר, ממצבם הכללי של המשק הישראלי וכלכלת העולם ומהעדר (כמעט כליל) של מימון בנקאי לרכישת נדל"ן מהותי במזומן. מדובר בנכס ייחודי בלב ת"א, בפריים לוקיישן, שהשלב הראשון בו המצוי כעת בביצוע (גינדי ת"א) נחל הצלחה יוצאת דופן ואין בכוונת הבעלים לממש השלב השני אלא בתנאים מיטביים התואמים את ציפיותיהם".

 

בד בבד עם דחיית המועד לקבלת הצעות החליטו העירייה וחברת השוק לנצל את הדחייה, ולגשת בעצמן לתכנון להיתר של מרתפי המגדלים, כולל ביצוע תיאום התשתיות וכל יתר הפעולות הכרוכות בהוצאת היתרי בניה למרתפים. מהלך תכנון המרתפים להיתר הוא הצעד הראשון במימוש שלב ב' של הפרויקט (מתחם המגדלים) ונועד לצמצם לחלוטין את פער הזמנים שבין הרכישה בידי הזוכה העתידי בהליך המכירה לבין תחילת השיווק והבניה בפועל על ידו.

 

רכישת קרקע מתוכננת עם היתר בנייה בעיר תל אביב מקנה לרוכש ודאות וכן מעניקה לו חסכון אדיר בזמן ובמימון. מהלך זה גם יאפשר תיאום מלא וסנכרון עם מרתפי המבנים שנבנים כחלק משלב א' וישיג יעילות וחסכון בעלויות".  אמיד הוסיף: "מטרת המוכרות היא לייצר TIME TO MARKET אופטימלי ומועד שאפתני ואגרסיבי ליציאה לשיווק ובנית הדירות לטובת הזוכה העתידי בהליך המכירה".

 

דחיית המכרז מזכירה את ההחלטה לדחות כמה פעמים את המכרז למכירת חלקו הראשון של המתחם בסוף 2008 ובתחילת 2009. חלקו הראשון של המתחם, שבו נבנה כיום פרויקט המגורים "גינדי תל אביב", לצד קניון ומספר מבני ציבור, נמכר בשנה שעברה לגינדי השקעות ולרבוע נדל"ן תמורת כ-950 מיליון שקל בתוספת לאחוז מסוים מהיקף המכירות שיבוצעו.

 

ההערכות הן כי המחיר הסופי יעמוד על 1.5 מיליארד שקל. החברות מקימות במקום 10 בניינים שבהם כ-800 דירות, קניון ומבני ציבור הכוללים גני ילדים, בית ספר, קאנטרי קלאב, מוזיאון לאמנות ופארק ירוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x