$
נדל

גינדי תבנה 56 דירות מוזלות להשכרה בשוק הסיטונאי

הערר שהגיש פאר ויסנר, סגן ראש עיריית ת"א, נגד התוכנית העיצובית של מתחם השוק הסיטונאי הצליח להביא למספר שינויים. בין היתר יושכרו דירות במחיר הנמוך ב-30% מדמי השכירות הממוצעים באזור

הערר שהגיש סגן ראש עיריית תל אביב, פאר ויסנר ממפלגת הירוקים, נגד התוכנית העיצובית שלמתחם השוק הסיטונאי, הצליח להביא למספר שינויים, כך עולה מהחלטות ועדת המשנה לתכנון ובנייה בדיון שהתקיים הערב (ב').

 

על פי החלטת הוועדה יהפוך מבנה שיועד בתכנית המקורית למשרדים
ותעסוקה לבניין מגורים בן 14 קומות. בבניין יבנו 56 יחידות דיור, אותם התחייבו יזמי התוכנית, חברת גינדי השקעות וחברת רבוע כחול נדל"ן, להשכיר במחיר מוזל. לדברי גורמים בעירייה, את דמי השכירות הממוצעים באזור יקבע שמאי מטעמה, והיזמים יתחייבו להשכיר את הדירות למשך 8 שנים בהנחה של 30%. הקריטריונים לפיהם יבחרו השוכרים טרם נקבעו.

 

בנוסף, עודכנה נגישות הפארק במתחם, שתוכנן כפרויקט סגור. ויסנר וחברי מועצה נוספים, בהם אהרון מדואל מעיר לכולנו, טענו כי מדובר בתכנון המנוגד לאופיה של תל אביב וכי יש לאפשר מעבר פתוח לציבור הרחב. על פי התוכנית החדשה יורחבו הכניסות לפארק באמצעות מדרגות נעות ומעליות שיקשרו בין הרחוב לפארק, והמעבר בין הרחוב לפארק שבמתחם יהיה פתוח במשך 24 שעות ביממה.

 

יצוין כי גינדי השקעות ורבוע כחול נדל"ן זכו במכרז לרכישת חלק א' של המתחם בלבד, ובו זכויות בניה לכ-720 יחידות דיור. שלב ב' של המכרז טרם יצא לדרך ובו חציו השני של המגרש, עליו זכויות בנייה לכ-1000 יחידות דיור.

 

בשיחה עם "כלכליסט" הביע ויסנר שביעות רצון חלקית בעניין השינויים שנעשו בתוכנית. "התוכנית אושרה בשנת 2000 כתוכנית אחת והיא פוצלה כשהעריה הוציאה את השטח למכרז בשנה שעברה. הרעיון המקורי היה להעביר זכויות בנייה מחלק א', שיבנה על רחוב קרליבך והחשמונאים, לארבעת המגדלים שמתוכננים על רחוב מנחם בגין", הסביר ויסנר את שורש הבעיה. לדבריו, השינויים שנכנסו לתכנית בסופו של דבר הם בגדר שיפורים קטנים, אבל אינם הופכים אותה למוצלחת גם במתכונת הנוכחית. "תוכניות מושפעות מהתקופה, ובתקופה שהחליטו על התוכנית הזו חשבו שמה שתל אביב צריכה זה קניון. היום מבינים שמה שמייחד את תל אביב אלו הרחובות שלה וקשר בין הבניינים לרחובות", אמר ויסנר והוסיף: "כתל אביבי אני יכול לומר שזהו לא חלום חיי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x