שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מכרז חוזר במתחם התחנה בתל אביב

חודשיים לאחר שנכשל המכרז הקודם, מוצע שוב להשכרה אחד המבנים הגדולים במקום, שמיועד לפעילות ילדים

שי פאוזנר 07:0713.02.11

עזרה ובצרון, החברה העירונית של עיריית תל אביב, פרסמה בימים האחרונים מכרז להשכרת מבנה מספר 6 במתחם התחנה. הייעוד העיקרי של המבנה, ששטחו כ־223 מ"ר, הוא לשמש מקום פעילות לילדים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי זהו מכרז שני שמתפרסם למבנה בתוך חודשיים, לאחר שבמכרז הראשון להשכרת

המבנה לא הוגשו הצעות שעמדו במחיר המינימום. מנכ"ל עזרה ובצרון אלי גינזברג אמר כי כמה קבוצות רכשו את מסמכי המכרז השני שמתפרסם. לדבריו, על הפעילות הייעודית של המבנה הוחלט בעקבות תוצאות שאלון שערכה מינהלת התחנה, בהובלת עזרה ובצרון, בקרב 200 מבאי המתחם.

 

דמי השכירות הממוצעים כיום במתחם עומדים על כ־350 שקל למ"ר לחודש למסעדות, וכ־280 שקל למ"ר לחודש לשטחי חנויות המעצבים. לפי נתוני עזרה ובצרון, דמי השכירות זינקו בשמונת החודשים האחרונים ב־20%–25%.

 

במתחם, בן 16 דונם, יש כ־5,000 מ"ר בנויים ב־22 מבנים מתקופות היסטוריות שונות ששומרו בעלות של כ־35 מיליון שקל במסגרת מכרז BOT שהתקיים ב־2008. הזוכה בו היתה קבוצה שכוללת את חברת ויתניה (51%), שמובילים אהוד סמסונוב ועמוס שמיע, ואת חברת פלורנטין א.מ נכסים והשקעות (49%). הקבוצה קיבלה במסגרת ההסכם את הזכות להשכיר ולהפעיל כ־80% מהמתחם לתקופה של עד 15 שנה, והיא משלמת לעירייה דמי שכירות של כ־55 אלף שקל לחודש תמורת זכות זו. במתחם התחנה, הסמוך לנווה צדק, פעלה החל מסוף המאה ה־19 ועד 1948 תחנת הרכבת הראשונה של תל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x