$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת בנדרקר: "באנו עם 250 אלף שקל והבנקים צחקו לנו בפנים"

מורן ואיתן עוברים מדירה שכורה בראשון לציון לקרוואן במושב מצליח. "עצוב לנו לנתק את הילד מהגן ומהחברים כדי לעבור למקום יותר זול"

מי אתם: מורן (27), עובדת בחברת ביטוח, ואיתן (29), תומך טכני בחברת הייטק. נשואים והורים לבן שנתיים.

 

איפה גרים: בימים אלה עוברים מראשון לציון למושב מצליח ליד רמלה, שם ישכרו קרוואן בן שלושה חדרים ב־2,300 שקל לחודש. "אנחנו עוברים למצליח כי השכירות בראשון לציון מאוד יקרה. גם במצליח השכירות יקרה אבל אין לנו הרבה ברירות. בינתיים נחסוך כסף ואולי בעוד שנתיים-שלוש נוכל לקנות דירה".

 

יושבים על ארגזים: "הבן שלי בן שנתיים ועברנו איתו כבר שלוש פעמים דירה כדי להוריד כל פעם את שכר הדירה. אני לא יכולה לחיות במצב הזה. תביני באיזה מצב אני, שאני מנתקת ילד מהגן ומהחברים כדי לעבור למקום יותר זול".

 

משפחת בנדרקר, מושב מצליח משפחת בנדרקר, מושב מצליח צילום: עמית שעל

 

דירה ב-900 אלף שקל: "אני רוצה דירה רגילה, לשלם ועד בית כמו כולם, אני לא מתעופפת באוויר. אם פעם החלום שלי היה דירת 4 חדרים ברמת גן, היום אני מחפשת דירות ברחובות, באזור מושב מצליח. מתרחקת ומתרחקת ועדיין הכל יקר. ההיצע כל כך עלוב שאת לא מוכנה לשלם 900 אלף שקל לדירה בקומה רביעית בלי מעלית שצריכה עוד שיפוץ של 100 אלף שקל".

 

הון עצמי: "באנו לבנקים למשכנתאות עם 250 אלף שקל הון עצמי, אחרי עזרה שקיבלנו מההורים, וממש צחקו לנו בפנים. בבנק אחד אמרו שלא יכולים לאשר לנו משכנתה. בבנק השני נתנו לנו עוד סכום שיאפשר לנו לקנות את הדירה ב־900 אלף שקל, אבל אין דירות. ב־900 אלף שקל אני לא יכולה לקנות בראשון לציון".

 

הכאב שלי: "לפעמים אני כל כך מאוכזבת שכאדם ששירת בצבא ומשלם כל חשבון וחשבון שמגיע, אני לא שווה. אני עובדת קשה 10 שעות ביום, ובסופו של דבר לא יכולה לקנות בית. אני לא יכולה לחיות בכבוד, שלא לדבר על זה שאנחנו לא יוצאים ולא מבלים, ושנינו עובדים בחברות מכובדות עם משכורות טובות".

 

בינתיים: "אנחנו בינתיים בהמתנה שהמחירים יירדו כי נכון לעכשיו אין מצב שאנחנו יכולים לקנות. זה עצוב לי".

 

משפחות המעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x