$
נדל"ן

התנועה הקיבוצית: מכירת קרקעות המדינה במסגרת הרפורמה מנוגדת לאינטרס הלאומי

מועצת התנועה הקיבוצית החליטה פה אחד על התנגדות להפרטת קרקעות המדינה ומכירתן, כפי שמוצע ברפורמה במנהל מקרקעי ישראל, שאושרה על ידי הממשלה. מזכיר התנועה: "מכירת אדמות הלאום מחלישה את הציונות"

אורי חודי 17:0902.07.09

מועצת התנועה הקיבוצית החליטה פה אחד על התנגדות נחרצת להפרטת קרקעות המדינה ומכירתן, כפי שמוצע ברפורמה במנהל מקרקעי ישראל, שאושרה לאחרונה על ידי הממשלה.

 

לפי נוסח ההחלטה שהתקבלה היום על ידי מועצת התנועה הקיבוצית: "לביצוע הרפורמה הנדרשת במנהל מקרקעי ישראל לא צריך

להיות כל קשר עם הפרטה ומכירה של קרקעות הלאום. הפרטת קרקעות המיועדות למגורים ולתעסוקה, תביא בהכרח, תוך מספר שנים, גם להעברת השטחים הפתוחים לידיים פרטיות. בדרך זו, תתאפשר השתלטות בעלי הון מעטים, ישראלים וזרים, על הרזרבות הקרקעיות של המדינה. מהלך זה מנוגד לאינטרסים הלאומיים והחברתיים שלנו, וכאשר מדובר בקרקעות הלאום הוא מנוגד לרוחו ולמטרותיו של המפעל הציוני".

 

מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור אמר היום כי: "מכירת אדמות הלאום מחלישה את הציונות, מכירת אדמות הלאום רעה לישראל. אנו מחויבים להמשיך להתייחס לאדמות המדינה בבחינת 'לעבדה ולשמרה', זהו הציווי לא נדרשנו מאז ימי ראשית הציונות, אנו מחויבים לו גם היום, והקיבוצים יהיו מחויבים לו גם בעתיד".

 

נכון להיום, נדונה הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל בוועדת הכלכלה בכנסת טרם העברתה לקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

 

לפני הישיבה שהתקיימה היום בסמינר אפעל, פנו אילן גזית, מזכ"ל המחנות העולים, אייל רייז, מזכ"ל השומר הצעיר, רועי יסוד, רכז הנוער העובד והלומד ופסח האוספטר רכז דרור ישראל במכתב למזכיר התנועה הקיבוצית בו קראו לתנועה להודיע באופן ברור כי היא מתנגדת להעברת קרקעות המדינה משיטת החכירה לשיטת הבעלות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x