סגור

ארבעה מגרשים בשדה דב יימכרו ב-2 מיליארד שקל לפחות

כך לפי חוברת המכרז לבנייה למגורים ברובע אשכול, שצפוי לקום בחלק הדרום-מזרחי של השטח ששימש בעבר את שדה התעופה. בארבעת המגרשים שמשווקת באזור זה רמ"י אפשר יהיה לבנות 1,574 דירות סה"כ; המכרז יתבצע בשיטת כל המרבה במחיר, כאשר רמ"י קובעת מחיר מינימום שהצעות נמוכות ממנו ייפסלו. סביר להניח שההצעות במכרז תהיינה גבוהות בהרבה מהערכת השווי המוקדמת

כ-2 מיליארד שקלים - זהו השווי המוערך של ארבעה מגרשים שמשווקת רשות מקרקעי ישראל, במכרז לבנייה למגורים ברובע אשכול, שצפוי לקום על חורבות שדה דב; כך עולה מחוברת המכרז הראשון באזור, שפורסמה בסוף השבוע.
המכרז יתבצע בשיטת כל המרבה במחיר, כאשר רמ"י קובעת מחיר מינימום שהצעות נמוכות ממנו ייפסלו. כמו בכל מכרז של רמ"י, גם במקרה הזה הזוכים יצטרכו לשלם את הוצאות הפיתוח של המגרשים. מחיר המינימום הוא כ-35% משווי המגרשים, על פי הערכת שמאי רשות מקרקעי ישראל. המתחם ממוקם בחלק הדרום-מזרחי של השטח ששימש בעבר את שדה דב. על פי הכללים שמופעים בחוברת, חברת בנייה תוכל לזכות לכל היותר בשתי חלקות - כאשר הכלל הזה אמור לשמר את התחרות בין חברות הבנייה בעת מכירת הדירות.
רמ"י חילקה את המתחם המדובר לארבע חלקות, כאשר בכולן יחד אפשר לבנות 1,574 דירות בסך הכל. במגרש שבו אפשר לבנות 406 דירות, מחיר המינימום יהיה 177 מיליון שקל - כלומר, שוויו המוערך הוא כ-500 מילון שקל להם יש להוסיף כ-54 מילון שקל עבור פיתוח. במגרש שבו אפשר לבנות 458 דירות מחיר המינימום יהיה 213 מיליון שקל - כך ששוויו המוערך הוא 600 מיליון שקל, ועוד 70 מיליון עבור פיתוח; במגרש שבו אפשר לבנות 230 דירות מחיר המינימום הוא 86 מילון שקל, לכן השווי המוערך הוא 280 מילון שקל ועוד 30 מיליון שקל עבור פיתוח; במגרש שבו אפשרות לבנות 480 דירות מחיר המינימום יעמוד על 218 מיליון שקל, כך שהשווי המוערך הוא כ-620 מיליון שקל, והפיתוח - 63 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
מתחם תעופה שדה דב לאחר פינוי והריסת שדה התעופה
מתחם תעופה שדה דב לאחר פינוי והריסת שדה התעופה
מתחם שדה דב לאחר ההריסה והפינוי
(צילום: משרד הביטחון)
בחודשים האחרונים היו ההצעות של זוכים במכרזים שנסגרו באזור המרכז, גבוהות בעשרות אחוזים מהערכת השווי של שמאי רשות מקרקעי ישראל. המכרז בשדה דב הוא אחד המבוקשים ששיווקה רמ"י בשנים האחרונות, ולא יהיה זה מופרז להעריך כי גם ההצעות בו יהיו גבוהות בהרבה מהערכת השווי המוקדמת.